nahled

LVK Galík – jarní lyžování ve Velkých Karlovicích

První březnový týden 2014 se 43 studentů obou kvint a prvního ročníku zúčastnilo lyžařského kursu, který se uskutečnil na hotelu Galík ve Velkých Karlovicích. I když mnoho studentů příliš nevěřilo – díky letošní neuvěřitelně teplé zimě, že se bude lyžovat, několik sjezdovek v údolí Karlovic bylo díky technickému sněhu stále v provozu.

A tak byli studenti rozděleni do tří lyžařských a jednoho snowboardového družstva a vesele lyžovali na sjezdovkách Razula, Horal a Kyčerka. Zájemci si zašli zaplavat do bazénu v hotelu Horal, využili jsme i saunu na Galíku. Uskutečnily se dva turnaje v bowlingu. Nejlepší byl Tomáš Prymus z 5B8, který nahrál během 10 kol 187 bodů.

Poprvé v historii lyžařských kursů na Galíku se neuskutečnil výcvik na běžeckých lyžích (což bylo pro mnohé velkou úlevou). Sedm statečných pak absolvovalo pěší túru ze Soláně na Vysokou a v závěru se napili zázračné vody z Laďova pramene. Po celý týden probíhala tradiční soutěž o Zlatého tygra, vítězi se stali Adam Bajger z 5A8 a Denisa Woznicová z 5A8, která obhájila svůj titul z Kyčerky.

Večery na hotelu Galík se nesly v tónech zpěvu známých šlágrů Dua Eva a Vašek, poučných prezentací i společenských her. Domácí kuchyně zajistila gurmánské hody – včetně druhých večeří.

Nad celou studentskou partou, jejíž základ tvořila skoro celá kvinta A, dohlížela skupina instruktorů ve složení M. Sikorová, naše paní tajemnice, a profesoři D. Bauko, R. Kuldan a J. Skála. SKOL!!!

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).