nahled

Lužnice 2011

SK Lužnice aneb jak jsme se stali vodáky (7B8)

Letos v létě to bylo poprvé, kdy se třídy 3A4, 7A8 a 7B8 těšily na září. Čekal nás totiž cyklovodácký sportovní kurz na Lužnici.

Vyjeli jsme vlakem časně zrána a v poledne  jsme na kolech dorazili do kempu Al&Pa u Veselí nad Lužnicí. Někteří si hned mohli vyzkoušet základy vodáctví a jiní si nechali na vyjížďce po okolí osprchovat kola deštěm.

Druhý den už nás profesoři hnali na cyklovýlety, kdy se zdatnější polovina vydala na zámek Hluboká a požitkářská polovina do Třeboně a na prohlídku Schwarzenberské hrobky. Dobrou náladu podpořilo krásné počasí a fakt, že se všichni stihli vrátit na večeři.

Den č. 3 byl ve znamení pádlování, padání do vody a drkotání se v mokrém oblečení. Překonali jsme jezy Polykač náklaďáků a Skalku smrti a na řece celkem urazili 20 km.

Se čtvrtečním ránem přišel do kempu vytrvalý déšť, který způsobil protest proti cyklovýletu na Červenou Lhotu. Byl ale neúspěšný, a tak jsme  opět ve dvou skupinkách vyrazili na asi 55 km dlouhou trasu, některým se ale prodloužila kvůli opakovaným defektům.

Poslední večer jsme sport vyměnili za kulturu a společně si zazpívali při karaoke.

Pátek byl den odjezdu, ale nejdříve jsme ještě pádlovali do Soběslavi, tentokrát už plní zkušeností a bez pádů. Ty jsme si ale vyzkoušeli už předtím, a díky tomu můžeme tvrdit, že jsme se stali opravdovými vodáky a kurz si navíc naplno užili.

SK Lužnice očima Maki a Barči (3A4)

Jak už je naší milované škole zvykem , studenti 3.ročníku a septim každoročně v září vyráží na sportovní kurz. Letos tomu nebylo jinak. I my jsme se plní nadšení vydali zkrotit řeku Nežárku a jihočeské cyklostezky. Na výletech jsme navštívili Třeboň a zámky Hlubokou a Červenou Lhotu. Večery jsme trávili hraním karet, her a hlavně divokým karaoke zpěvěm!! Na kole jsme přežili bez újmy zato na vodě si někteří ,,vyvolení,, užili pár mokrých pádů. Ale se záchrannými vestami a šikovnými instruktory jsme se všichni vyškrábali na břeh a jako parta správná jsme byli připraveni jít, nebo spíš plavat vstříc dalším dobrodružstvím!!!


Fotografie

Autor: Tomáš Dlouhý (7A8)

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).