Logická olympiáda 2012

Logická olympiáda je soutěž pro žáky základních a středních škol z celé České republiky. Pořádá ji Mensa ČR a o úspěchu v této soutěži nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Soutěž probíhá ve třech kategoriích:

kategorii A - tuto tvoří žáci prvního stupně základních škol,
kategorii B - to jsou žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a obdobných škol, např. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií),
kategorii C - do této kategorie patří studenti středních škol a učilišť (poslední 4 ročníky studia). Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

Každý soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým emailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno totiž může vyplnit online test nominačního kola. Registrace z minulých let nejsou platné!

V období registrace probíhá na stránkách www.logickaolympiada.cz také korespondenční soutěž, ve které jsou zveřejněny dvě úlohy jako ochutnávka soutěže. Řešení obou úloh se zasílá do 30. září 2012 na e-mail logickaolympiada@logickaolympiada.cz. Vítěz bude vylosovaný ze všech došlých správných odpovědí a může se těšit na pěknou věcnou cenu - hlavolam.

Soutěž proběhne ve třech kolech. Nominační kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv. Nominační kolo pro kategorii A: žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. – 7. října 2012, kategorii B: žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. – 14. října 2012 a kategorii C: studenti SŠ proběhne ve dnech 15. – 21. října 2012. Krajská kola se uskuteční v pátek 2. listopadu 2012 v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 26. listopadu.

Soutěž proběhne ve třech kolech. Naším cílem je zpřístupnit soutěž co největšímu počtu žáků, a proto nominační kolo proběhne on-line – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv. Krajská kola se uskuteční v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Je nejvyšší čas se zaregistrovat!

Věříme, že stejně jako v minulém roce bude soutěž pro studenty nejen příjemným zpestřením školního roku, ale také malou výzvou. Na výherce pak čekají hodnotné ceny.

Více informací o tom, jak se zúčastnit soutěže, naleznete na http://www.logickaolympiada.cz/pro_zaky/

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).