nahled

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pro žáky základních a středních škol z celé České republiky. Pořádá ji Mensa ČR a o úspěchu v této soutěži nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Novinkou soutěže je rozšíření počtu kategorií na tři:

kategorii A - tuto tvoří žáci prvního stupně základních škol,
kategorii B - to jsou žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a obdobných škol, např. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií),
kategorii C - do této kategorie patří studenti středních škol a učilišť (poslední 4 ročníky studia).

Soutěž proběhne ve třech kolech. Naším cílem je zpřístupnit soutěž co největšímu počtu žáků, a proto nominační kolo proběhne on-line – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv. Krajská kola se uskuteční v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Je nejvyšší čas se zaregistrovat!

Harmonogram soutěže:

  • do 30. září 2011 registrace soutěžících a škol

V následujících termínech nominačních kol soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 30 minut, takže ho můžou řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol.

  • kategorie A: žáci prvního stupně základních škol ve dnech 1. – 4. října 2011
  • kategorie B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 5. – 8. října 2011
  • kategorie C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 9. – 12. října 2011

  • 4. listopadu 2011: krajská kola - v tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.
  • 28. listopadu 2011: finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.


Věříme, že stejně jako v minulém roce bude soutěž pro studenty nejen příjemným zpestřením školního roku, ale také malou výzvou. Na výherce pak čekají hodnotné ceny, z nichž tou hlavní je notebook.

*/ ?>

Pro účast v soutěži je nezbytné, aby se každý soutěžící zaregistroval nejpozději do 30. září 2013. Registrace je velmi jednoduchá a nezabere více než několik minut. Každý žák získá vlastní přihlašovací údaje, pod kterými se přihlásí do nominačního kola soutěže.

Více informací o tom, jak se zúčastnit soutěže, naleznete na http://www.logickaolympiada.cz/pro_zaky/

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).