nahled

Live the Language

Na stránkách školy se objevují zprávy o akcích, kterých se naši studenti účastní, zúčastnili, popřípadě budou účastnit. Dovolte mi tentokrát napsat o školení, kterého jsme se zúčastnili my, učitelé anglického jazyka. V budově konzervatoře proběhla pod záštitou Oxford University Press konference Live the Language. Se zájmem jsme vyslechli přednášku o tom, jak v hodině angličtiny nachystat čtení s porozuměním nebo jak před každou hodinou máme rozmluvit a rozdýchat naše hlasivky (Like seriously? Představa, že v podřepu sedím v kabinetu a rozrezonovávám mluvidla kche-kche-kche, je děsivá).

Ale pak přišlo to nejlepší. Přednáška profesora Martina Hilského o Shakespearových hrdinkách. Šedesát minut uletělo rychlostí světla. Jen jsem mu visela na rtech a každou sekundou se rapidně zvětšoval můj obdiv. Měla jsem tu čest sledovat mistra - učitele, řečníka, básníka, ale hlavně moudrého člověka.

Všechno se zdálo tak zajímavé a ... snadné ... dějiny Británie, taje jambického metra a spletitost postav všech Shakespearových děl. Záhy jste nabyli pocitu, že musíte okamžitě do knihovny a všechny ty knihy, o kterých mluvil, si neprodleně přečíst. Když to shrnu, jednalo se o neuvěřitelný kulturní zážitek. Máme knížky s autogramem a před sebou výzvu. Dokážeme takhle nadchnout i své studenty? That is the question.

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).