nahled

Literární soutěž v anglickém jazyce jazykové školy Pygmalion

Dne 26. května se konalo druhé kolo soutěže v anglickém jazyce jazykové školy Pygmalion. Z předchozího školního kola postoupili tři finalisté, kteří nejlépe zvládli test, jehož otázky se týkaly knížky Little Dorrit anglického klasika Charlese Dickense.

Druhé kolo probíhalo přímo v jazykové škole v centru Ostravy a do následujícího třetí kola postoupili tři nejlepší řešitelé. Tentokrát však nebyl na řadě žádný test, ale dvě slohové práce – esej a review – a ústní pohovor. Třetí místo a postup do dalšího kola si zajistila Ivona Szturcová ze septimy B, první dvě místa obsadily studentky z gymnázia v Porubě a na čtvrtém místě se umístila Kateřina Harhajová, také ze septimy B.

Celá soutěž se nesla ve velmi příjemném duchu, na vše bylo dostatek času, nikde ani stopy po stresu. Účastníci i pořadatelé byli milí lidé, soutěž se konala v krásném prostředí, zajištěno bylo výborné občerstvení a pěkné ceny, navíc za oknem nádherné prosluněné počasí, které si mohli soutěžící během hodinové pauzy sami vychutnat během procházky po Ostravě.

Zkrátka skvělé páteční dopoledne s milými lidmi, angličtinou a literaturou.

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).