nahled

Letošní skvělé úspěchy studentské firmy FLUN

Nejlepší JA Titan tým 2020

Dne 11. 6. 2020 se konalo národní finále soutěže “Nejlepší JA Titan tým 2020”. Každoročně se týmy vydávají do Prahy, ale v současné situaci se vše odehrávalo online.

Titan je praktické ekonomické simulační cvičení, které ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy. Studenti jsou rozděleni do skupin (firem), které existují na stejném trhu, prodávají stejný výrobek a navzájem si konkurují. Účastníci soutěže musí nejen porozumět finančním zprávám, ale i pochopit a dokázat zanalyzovat chování konkurenčních subjektů a tomu přizpůsobit rozhodování ve vlastní firmě.

Do finálového kola se mohlo ze všech skupin základních kol, tedy z maximálního počtu 64 týmů, dostat pouze 8 soutěžních týmů. Během několika předchozích měsíců se do finále podařilo probojovat týmům “Voltand” ve složení Hugo Šedlbauer a Viktor Lariš (oba ze třídy 7B8) a “HoKaPo” ve složení Aneta Potomská a Eliška Karasová (obě ze třídy 3A4).

Po této skvělé zprávě, že dokonce 2 týmy z našeho gymnázia budou soutěžit ve finálním kole, se členové těchto týmů rozhodli nabrat plno sil a ve čtvrtek získali nádherné druhé a třetí místo, těsně za týmem “partners” z OA a SOŠL Opava. Všichni finalisté obdrželi dárky od společnosti HPE.

Týmy děkují společnostem HPE a JA Czech za skvělé zkušenosti získané během soutěže.

Soutěž Raiffeisenbank Student Leadership Award 2019/2020

Před koncem května se Eliška Karasová, z třídy 3A4 a ze studentské firmy FLUN, zúčastnila soutěže Raiffeisenbank Student Leadership Award a stala se jejím vítězem!

Tato soutěž byla určena jednotlivcům zapojeným do programu JA Studentská Firma a zpravidla bývá vyhlašována jako součást Veletrhu JA Studentská Firma Roku. Avšak v současné situaci to nebylo možné, a proto se tým JA Czech společně s partnerem soutěže, společností Raiffeisenbank, rozhodli ji částečně přesunout do online prostředí. Místo přímého dialogu s odbornou porotou bylo úkolem studentů zodpovědět několik otázek formou videa, toto video poslat do JA Czech, kde jej předali porotě z Raiffeisenbank.

Video Eliška zpracovala do 4 minut a 15 sekund a říkala, že to pro ni byla výzva natočit a líbilo se jí na tom to, že si mohla udělat zpětnou reflexi zkušeností ve firmě. Nejnáročnější pro ni byla hned první otázka, kterou se ptali na nejnáročnější momenty. Přiznala, že musela dost přemýšlet, aby správně zformulovala, co chce říct.

Eliška se o výhře dozvěděla formou e-mailu 2. června. Byla opravdu nadšená a není divu, úkol Eliška zpracovala naprosto bravurně a odměnu si více než zaslouží, získala finanční odměnu a možnost stínování v oddělení marketingu a HR v centrále společnosti Raiffeisenbank v Praze!

Soutěž JA Studentská Firma Roku 2019/2020

Celý rok se letošní studentská firma FLUN připravovala na každoroční veletrh studentských firem od JA Czech, který měl proběhnout 2. 4. 2020 v obchodním domě Galerie Harfa v Praze.

Bohužel kvůli současné situaci se vše odložilo a přesunulo do online prostředí. Myslíte si, že studentská firma přestala pracovat? Tak to pozor! Studentské firmě to vůbec nezabránilo pracovat pořád pilně, aby se mohli stát favority finálního kola. Do TOP 10 z 200 studentských firem byla firma FLUN vybrána díky kvalitně zpracovaným úkolům, jako je například výroční zpráva nebo business plán, které jsou firmami tradičně zpracovávány každý rok, ale také díky online novince, a to soutěžní prezentaci (videa) na téma „Kdo jsme a co jsme dokázali“. Firmy z TOP 10 musely video natočit následně i v anglickém jazyce.

Mezi TOP 10 finalisty to nebylo vůbec jednoduché, ale 3. 6. 2020, kdy finální kolo probíhalo od 10:00 online přes videokameru, se excelentně zpracovaný produkt – desková hra Ecocity - a prezentace reprezentačního týmu firmy FLUN v jazyce anglickém odborné porotě zalíbila. Při vyhlašování vítěze se stalo něco neuvěřitelného. The winner of the competition is the company... FLUN! Studenti i paní profesorka Szlaurová vyskočili z lavic a jásali! Celá firma má radost a obrovské gratulace patří členům prezentačního týmu ve složení: Barbora Černíková (7A8), Aneta Potomská (3A4), Eliška Karasová (3A4), Hugo Šedlbauer (7B8) a Martin Beránek (7A8).

Následovaly blahopřání od týmu JA Czech, předání cen, které byly tento rok úžasné, a hlavně neuvěřitelná radost. Studentská firma FLUN z Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, získala titul nejlepší JA Studentská Firma roku 2019/2020!

Pokud Vás zajímá, jak videa zpracovali, neváhejte navštívit sociální sítě (Facebook, Instagram) nebo stránky uvedené níže, a pokud máte chuť firmu podpořit nebo se Vám zalíbil jejich produkt, kupte si jejich hru!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).