nahled

Lapeco et Alliance

Le 23 septembre 2013 nous avons visité le centre ville pour y passer quelques heures à la française. Tout d‘ abord nous sommes allés en Alliance française. Monsieur le directeur nous a montré la bibliothèque, les classes et il nous a dit les informations sur les activités de cette organisation. Puis nous avons vu l‘ exposition de Phillipe Pons (les photos noires- blanches – La révolution de velour) .A la fin nous avons passé le temps très agréable en visitant La petite conversation pour y manger les spécialités de la cuisine française et belge. En plus nous avons parlé français en accompagnant le nouveau professeur de l‘ Alliance Mathieu qui vient de la Normandie.

Comme ça nous avons eu un vrai après – midi à la française.V pondělí 23. září se naše počtem skromná francouzštinářská skupinka, v čele s paní profesorkou Štensovou, vydala do Alliance Française Ostrava a do La petite conversation. V knihově aliance jsme si prohlédli plno knížek, časopisů, DVD a CD. Velký úspěch sklidily knížky a komiksy pro děti. Pan ředitel Olivier Dubert nám ukázal budovu aliance a byli jsme v nejhezčí učebně s interaktivní tabulí. Potom jsme se všichni usadili v kavárně, kde si s námi pan ředitel popovídal a dozvěděli jsme se spoustu nového o akcích francouzského jazyka v Ostravě. Také jsme si prohlédli fotografie ze Sametové revoluce focené Philippem Ponsem. Pak jsme se rozloučili a šli do LAPECO společně s novým profesorem aliance Mathieuem, který pochází z Normandie, jelikož nás pan ředitel požádal, abychom mu ukázali, kde je LAPECO.

Jakmile jsme vstoupili do prostorů restaurace, omámila nás nádherná vůně. Myslím, že všichni ochutnali čokoládový dortík Mouelleux au chocolat, který je oblíbeným dezertem ve Francii. Někteří si dali i panini nebo bagetu a někteří popíjeli čaj nebo čokoládu. Celou dobu panovala velmi příjemná atmosféra.

Všichni jsme si odpoledne moc užili, poznali jsme zase něco nového a zakonverzovali si s Francouzi. Těším se na další podobné akce.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).