nahled

Kyčerka 2012 (2B8)

Od 20. do 24. února se celá třída 2B8 zúčastnila lyžařského kurzu ve Velkých Karlovicích.

V pondělí ráno jsme se všichni sešli na parkovišti před školou. Někteří se těšili, někteří přemýšleli, jak vhodně zformulovat závěť... Ale kolem a kolem panovala dobrá, i když trochu nervózní atmosféra. Proč taky ne. Pro některé to bude teprve první lyžování v životě!

Po několika minutách dorazil autobus, nacpali jsme do něj své „bágly“ - i když to nebyl zrovinka lehký úkol, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nakonec se všechna zavazadla podařilo uložit do „zavazadlového prostoru“, a tak se mohl autobus rozjet. Rodiče mávali, dětičky jim pozdravy oplácely, ale myslím, že když jsme se konečně ocitli za zatáčkou, všem se pořádně ulevilo...

Po hodině a půl cesty jsme dorazili k chatě Kyčerce, vynosili si věci na pokoje a rychle se převlékli do lyžařského oblečení, protože hned po příjezdu jsme měli jít na svah a ukázat své „umění“, aby nás profesoři mohli zařadit do tří skupin-dobré lyžaře, středně dobré a začátečníky. (Abychom si nemuseli hned kupovat půldenní lístek, vyšlapali jsme si malinký svah pěšky a potom ho sjeli.) Následně jsme byli zařazeni do „jedniček“ (pod vedením paní profesorky Dymáčkové), „dvojek“ (pan profesor Hegedüs) a „trojek“ (pan profesor Kuldan ).

Potom jsme odešli zpět do chaty a následoval program. Hned v úterý ráno jsme zase vyrazili na svah. Ve středu šlo družstvo jedna a dvě na celodenní výlet na běžkách, který se podle mě skvěle vyvedl. Bylo krásné počasí, ani horko, ani zima. Sníh byl sice docela měkký, ale mi to vůbec nevadilo (no jo, „šupináči“ měli výhodu). Jeli jsme v perfektně upravené stopě, po rovince, sem tam mírné stoupání, prostě paráda...

Ve čtvrtek jelo na výlet na běžkách družstvo třetí a "jednička" s "dvojkou" jela lyžovat na svah - bylo to taky moc fajn. Večer jsme měli diskotéku, ale radost nám bohužel zkazil odjezd několika našich spolužáků, kteří bojovali s vysokými teplotami.

V pátek nás čekal výlet do Karlovického muzea, kde jsme se podívali na pěkné exponáty a někteří spolužáci si tam koupili i malý suvenýr na památku.

Po prohlídce jsme se vydali zpět na Kyčerku, zabalili jsme si věci a dali si oběd. Bohužel hned na to už přijel autobus a my se museli vydat domů... Cestou busem jsme ještě probírali uplynulý týden a shodli jsme se, že je škoda, že už to všechno končí.

Na druhou stranu ale musím říct, že alespoň máme důvod těšit se na příští lyžák, protože víme, že jsme prima třída a umíme se skvěle bavit! :o)

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).