nahled

Květnový projekt Edison na naší škole

Po delší době jsme v posledním květnovém týdnu opět na naší škole uvítali studenty z různých končin světa. Zajímavé poznatky jsme se dozvídali od praktikantů ze Singapuru, Indie, Řecka, Indonézie a Mexika.

Naši studenti si mohli ověřit své znalosti angličtiny, ale také španělštiny, když poslouchali prezentace o historii, kultuře, životním stylu a krásách těchto zemí. Zároveň měli možnost zlehka nahlédnout do tajů exotických jazyků i způsobu myšlení obyvatel těchto geograficky vzdálených zemí.

Hodiny strávené s praktikanty jim poskytly nejedno téma k zamyšlení, ale nechyběla také dávka humoru. Vždyť kdo by si například pomyslel, že Češi jsou v Mexiku známi tím, že se po příchodu domů přezouvají a tento zvyk vnucují i nic netušícím zahraničním návštěvám.

Veliký dík náleží hostitelským rodinám z řad našich studentů, které praktikantům poskytly pohodlné zázemí a po celý týden jim nabízely svou pohostinnost a přátelství. Studenty ještě čeká několik týdnů pobytu v České republice a my doufáme, že se ten náš zapíše do jejich paměti jako doba příjemně strávená v přítomnosti sympatických a vnímavých lidí.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).