Květinový den

měsíček lékařský

Již několik let se studenti naší školy vždy v květnu zapojují do prodeje květinek, které symbolizují květ měsíčku lékařského a pomáhají tak onkologicky nemocným lidem. Tuto akci pořádá Liga proti rakovině letos s ústředním heslem VĚNUJ TĚLU TROCHU PÉČE, AŤ TI ZDRAVÍ NEUTEČE!

Ústřední myšlenky a požadavky kampaně jsou:

  • nekouřit, nepít alkohol
  • vyvarovat se obezity
  • denně vykonávat aktivní tělesnou činnost
  • využívat zásad zdravého stravování
  • věnovat se kvalitní hygieně
  • zapojit se do preventivních programů (pravidelné preventivní prohlídky, mamografie, skríning tlustého střeva a konečníku, vyšetření prostaty, očkování proti hepatitidě B, ochrana před rakovinotvornými látkami)

Důležité je vědět, že rizika rakoviny rostou skrytě a dlouho. Zanedbání péče o zdraví se vymstí až s odstupem času, je nutno se chránit a přijít k lékaři včas. Slogan „Tiká v každé rodině“ je varující, ale pravdivý, neboť každý třetí občan v ČR podle celostátních statistik onemocněl nebo onemocní rakovinou.

Naši studenti se tedy i letos aktivně zapojili do preventivního programu a ve středu 11. května prodávali za 20,- Kč i více žlutý kvítek, ke kterému byl přiložen informační leták.

Za 2 000 prodaných květinek obdrželi 41 923,- Kč, což představuje 21,- Kč za jednu květinku. Všem prodejcům děkujeme a děkujeme i vám, kteří jste si květinky zakoupili, přispěli tak na dobrou věc a z přiloženého letáčku se snad i poučili!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).