nahled

Krokus

V polovině listopadu se naše gymnázium připojilo k tisícům dalších škol na celém světě zapojených do projektu Krokus. Jeho smyslem je symbolicky si připomenout oběti holocaustu - nacistického vraždění Židů za 2. světové války. Celý nápad vznikl v Irsku a tamní organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) pro nás prostřednictvím Židovského muzea v Praze připravila řadu materiálů a také cibulky rostlin.

Spolu se studenty z 4A8, 5A8 a 6B8 jsme zasadili na školním pozemku cibulky krokusů. Žluté květy, které z nich snad na jaře vyrostou, mají připomínat barvu Davidových hvězd, jež museli Židé potupně nosit na svém oděvu. Společně jsme si o tématu také povídali a zhlédli jsme dokument Genocida.

„Dneska se mi stala mimořádná věc - poprvé v životě jsem zasadila rostlinu! O to víc mě těší, že to bylo v rámci projektu Krokus. Účelem projektu je si připomenout, co se dělo za 2. světové války v koncentračních táborech. Na památku Židů a vůbec všech zavražděných lidí jsme s panem profesorem Vlčkem zasadili cibulky krokusů. K tomu jsme si pustili skvělý dokument, díky kterému se každý z nás vcítil do situace těchto lidí, a toto se mi na projektu líbilo!“

Míša, 4A8

Aktuálně:

Tak přece vykvetly. Cibule krokusů, které zasadili studenti našeho gymnázia na podzim v minulém roce, se dočkaly květů. Mají být symbolickou připomínkou na oběti holocaustu. Měli jsme možnost nad tímto tématem uvažovat v Osvětimi. Jsou věci, na které se nedá zapomenout, a není dobré je nechat upadnout v zapomnění. Krokusy nám to každé jaro budou připomínat.

Na fotografiích je zachyceno podzimní sázení krokusů i jarní výsledek snažení. (Lukáš Slouka, Ondřej Beránek)

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).