nahled

Krajské kolo soutěže The English Nightingale

Dne 5. června 2015 se v dopoledních hodinách v divadélku ZŠ Fr. Formana uskutečnil 9. ročník krajského kola již tradiční soutěže ve zpěvu anglických písní pro střední školy a gymnázia s názvem The English Nightingale.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – jednotlivci a sbory. Píseň si soutěžící volili z libovolného žánru, podmínkou byl anglický text. O výsledcích rozhodovala odborná porota, která hodnotila zpěv, anglickou výslovnost a celkový dojem vystupujících. Celá soutěž probíhala pod záštitou Moravskoslezského kraje.

Naši školu v kategorii jednotlivci reprezentovali studenti Michaela Niké Vopalecká, 2B8, která za kytarového doprovodu Davida Franka, 5B8, zazpívala píseň 93 million miles. Pozvání do této soutěže přijali také letošní absolventi naší školy Gabriela Dirgasová a Matěj Spilko. Ti za kytarového doprovodu Vojtěcha Kuldana, rovněž absolventa školy, zazpívali duet Me and My Broken Heart.

Přestože se nikomu z našich studentů nepodařilo v silné konkurenci této soutěže získat nejvyšší umístění, chtěli bychom všem poděkovat za příkladnou reprezentaci naší školy a za působivé pěvecké okamžiky, které v nás dokázali svým vystoupením vyvolat.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).