nahled

Krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu 2023

11. 5. 2023 se konalo krajské kolo v orientačním běhu pod záštitou Sportovního klubu Orientační běh Havířov. Závod se odehrál za velkého počtu závodníků z celého kraje, a navíc v krásném prostředí v Ostravě–Pustkovci. Za naši školu nastoupilo na start v jednotlivých kategoriích 22 běžců a běžkyň.

Délka tratě byla od 1,5 do 3,5 km v celkem náročném terénu, kde už závodníci museli ukázat nejen běžecké kvality, ale také orientaci v prostoru, znalost mapy. V náročné konkurenci silných týmů, jako je Třinec, Havířov, jsme celkem v pořadí škol obsadili 3. místo a v jednotlivých kategoriích jsme obsadili krásná přední místa.

Všem závodníkům blahopřejeme a držíme palce do dalších závodů.