nahled

Krajské kolo dějepisné olympiády

„Labyrintem barokního světa“, tak zněl název krajského kola 50. ročníku Dějepisné olympiády, organizovaného ZŠ Mitušova. Stejně jako všechny letošní soutěže, proběhlo i toto zápolení 17. 3. 2021 on-line formou.

Na rozdíl od předchozího ročníku, kdy reprezentantům našeho gymnázia znemožnil zákaz soutěže kvůli epidemii prokázat své znalosti, bylo letos vše jinak. V kategorii I určené pro ZŠ a NG v těžké konkurenci devětadvaceti nejúspěšnějších řešitelů kola okresního zvítězila Hana Vojkůvková z kvarty A a postupuje automaticky do celostátního kola.

Svého zástupce na stupni vítězů máme i v kategorii II, určené pro SŠ. Ostřílený účastník dějepisných soutěží a úspěšný řešitel Michal Dušenka ze septimy B se umístil na třetí pozici z šestadvaceti řešitelů a s největší pravděpodobností postoupí taktéž do finálového souboje.

Naši soutěžící se museli vypořádat nejen s otázkami z politických, ale i kulturních, sociálních a hospodářských dějin českých zemí v evropském kontextu. Za jejich výkony stojí obrovský kus práce, a hlavně nadšení pro historii. Oběma přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/aktualne/studenti-z-gymnazia-frantiska-hajdy-excelovali-v-dejepisne-olympiade
nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).