nahled

Krajské kolo dějepisné olympiády

Starosta ocenil naše studenty

Vedení městského obvodu Ostrava-Jih ocenilo naše dějepisáře Hanku Vojkůvkovou a Michala Dušenku za příkladnou reprezentaci nejen našeho gymnázia, ale celého regionu.

V příjemné atmosféře si studenti popovídali s panem starostou Bednářem, od kterého převzali nejen gratulace, ale také věcné dary v podobě knížek. O své dojmy se podělili s reportérkou TV Polar Yvonou Fajtovou. Na oba soutěžící jsme moc hrdí a držíme jim palce v celostátním kole.

https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-jih/11000024878/nejlepsi-vysledek-za-50-let-studenti-gymnazia-fr-hajdy-perlili-na-dejepisne-olympiade

Krajské kolo dějepisné olympiády

„Labyrintem barokního světa“, tak zněl název krajského kola 50. ročníku Dějepisné olympiády, organizovaného ZŠ Mitušova. Stejně jako všechny letošní soutěže, proběhlo i toto zápolení 17. 3. 2021 on-line formou.

Na rozdíl od předchozího ročníku, kdy reprezentantům našeho gymnázia znemožnil zákaz soutěže kvůli epidemii prokázat své znalosti, bylo letos vše jinak. V kategorii I určené pro ZŠ a NG v těžké konkurenci devětadvaceti nejúspěšnějších řešitelů kola okresního zvítězila Hana Vojkůvková z kvarty A a postupuje automaticky do celostátního kola.

Svého zástupce na stupni vítězů máme i v kategorii II, určené pro SŠ. Ostřílený účastník dějepisných soutěží a úspěšný řešitel Michal Dušenka ze septimy B se umístil na třetí pozici z šestadvaceti řešitelů a s největší pravděpodobností postoupí taktéž do finálového souboje.

Naši soutěžící se museli vypořádat nejen s otázkami z politických, ale i kulturních, sociálních a hospodářských dějin českých zemí v evropském kontextu. Za jejich výkony stojí obrovský kus práce, a hlavně nadšení pro historii. Oběma přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/aktualne/studenti-z-gymnazia-frantiska-hajdy-excelovali-v-dejepisne-olympiade
nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).