nahled

Krajské kolo Dějepisné olympiády

Dne 8. dubna 2010 se na ZŠ Mitušova uskutečnilo Krajské kolo Dějepisné olympiády. Naše gymnázium reprezentoval Tomáš Kocourek z 3A8. On i dalších 25 zástupců Moravskoslezského kraje, kteří vzešli ze všech okresních kol, odpovídalo na náročné testové otázky.

Znalosti soutěžících na prvních místech byly velmi vyrovnané, porota proto musela znovu přepočítat výsledky. Chválila vynikající úroveň znalostí soutěžících.Tomáš Kocourek obsadil pěkné 5. místo, což je historickým úspěchem naší školy v této soutěži. Do celostátního kola postupuje automaticky vítěz, o dalších postupujících bude rozhodovat dosažený počet bodů ostatních účastníků krajských kol. Tomáš získal vysoký počet bodů, takže z postupu do dalšího kola není zcela vyřazen. Musí jen počkat na celorepublikové hodnocení.

Děkujeme Tomášovi za vzornou reprezentaci školy i za vynikající umístění v náročné konkurenci. Zmínka o této významné soutěži byla vytištěna i posledním čísle Jižních listů, kde je Tomáš spolu s ostatními účastníky vyfocen.

Aktualizováno: V uplynulých dnech jsme obdrželi informace o celostátním kole dějepisné olympiády. Našemu zástupci uniklo o 2,5 bodu.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).