Krajské kolo chemické olympiády, kategorie D

Po veleúspěchu v okresním kole, v němž se student třídy 4B8 Patrik Kula propracoval na první místo, nadešel den, kdy měl náš „šílený kvartán“ zúčtovat s ostatními úspěšnými řešiteli Moravskoslezského kraje.

V chemické posluchárně se toho rána sešlo čtyřiadvacet nejlepších chemiků navštěvujících poslední ročník povinné školní docházky. Nikdo sice nic moc neříkal, ale bylo zřejmé, že atmosféra houstne, někteří prolistovávali M-F-Ch tabulky, jiní studovali úlohy z předchozích let a zbytek soustředil energii na nadcházející soutěž.

Po deváté hodině začalo plnění úkolů, které se týkaly především ústředního tématu letošní olympiády, jímž byla měď. Posedělo se jako vždy nad teoretickými záludnostmi v posluchárně a pak hurá do laboratoře, aby se prověřily také znalosti praktické. Náš „šílený kvartán“ odevzdával jako první, jak je jeho dobrým a skálopevným zvykem.

I ta nejhorší hodina má jen šedesát minut, a tak jsme se také dočkali vyhodnocení a vyhlášení výsledků. Jak se ukázalo, mezi přítomnými studenty byli jen dva, kteří ho předstihli. Patrik si nakonec odvezl diplom a ceny za třetí místo.

K tomuto krásnému výsledku mu gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole chemické olympiády, kategorie C, která se koná 6. 4. 2016 a v níž bude soutěžit s o dva roky staršími spolužáky.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).