Krajské kolo biologické olympiády – pomyslné stupně vítězů i umístění v první desítce

„Mě už to nebaví, já už se to nechci učit.“ „Buď ráda, že tě pořád zkouším, mám dost svojí práce. Co by za to jiné děti daly. Učíš se pro sebe. U maturity budeš ráda, že ses připravovala už od primy. “ Takové i jiné drobné roztržky probíhaly u Klimků v posledních dnech. Ano, žáci to mají těžké, je toho moc, co se musí naučit v rámci biologické olympiády. Ale určitě si z toho něco zapamatují do dalších kol soutěže, nabyté vědomosti využijí v dalších letech studia i při maturitě a také v životě. A když se zadaří, přijde radost i z úspěšného umístění. Tento příjemný pocit si po pilné přípravě zažila i Tereza Klimková ze sekundy B, která skončila na 3. místě v krajském kole kategorie D.

S výborným výsledkem reprezentoval školu i Michael Kovář z kvarty A, který se v kategorii C umístil na 6. místě. Blahopřejeme.

Poděkování patří i všem ostatním, kteří to nevzdali, poprali se s množstvím učiva i vstupním úkolem. Všichni naši žáci dosáhli hezkých výsledků.  V každé kategorii se utkalo 82 mladých biologů.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).