nahled

Konverzační soutěž ve španělském jazyce

V pátek 25. ledna proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve španělském jazyce. Ve velmi příjemně stráveném pátečním dopoledni poměřilo navzájem své lingvistické síly celkem 18 našich studentů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích v závislosti na době délky studia španělštiny. V první kategorii (do 2 let studia) porotu překvapil svým plynulým projevem a jazykovou pohotovostí Lukáš Kaloč ze třídy 2A4, který si tak odnesl naprosto zasloužené vítězství.

Ve druhé kategorii (3 a více let studia) zvítězila Iva Kostelníková ze třídy 7A8, která porotcům doslova vyrazila dech bleskovou schopností zařazovat subjuntivní tvary sloves do plynulé konverzace. Je však třeba dodat, že stejně tak byla porota uchvácena výkony Terky Řehové a Petry Činčilové z 8B8, protože obě podaly výkon hodný bilingvního mluvčího.

Milí účastníci soutěže – naši studenti: využíváme příležitosti, abychom Vám tímto poděkovali za výkon, který jste na soutěži předvedli, protože je to pro nás důležitá zpětná vazba a v podstatě zrcadlo naší učitelské práce. Máme obrovskou radost, že úroveň soutěže se každým rokem zřetelně zvyšuje a – to je snad ještě důležitější – že toto zlepšování je znatelné na všech stupních studia. Protože většina z Vás podala u soutěže nadstandartní výkon, chceme takto veřejně ještě pochválit (a teď jen doufám, že jsem na nikoho nezapomněl): Káju Gřesovou, Lenku Tannertovou, Janu Kůřilovou a Katku Skupníkovou ze třídy 4B8, Filipa Hartmanna z 2A4, Nikolu Sýkorovou a Eleni Papazachariu ze třídy 5A8, Šimona Šonovského a Míšu Zahradníkovou ze třídy 6A8, Gabku Dirgasovou a Markétu Juřicovou ze 6B8 a Kristýnu Daňkovou z 8A8. Přejeme Vám mnoho dalších studijních úspěchů a těšíme se na viděnou v hodinách.

Všichni Vaši učitelé španělštiny.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).