nahled

Konverzační soutěž ve francouzštině

Ani letos se francouzštináři nenechali zahanbit a stejně jako studenti jiných jazyků se zúčastnili konverzační soutěže. Ta se konala v pátek 19. února a sestávala z poslechového testu a rozhovoru s porotou, v níž zasedly Mgr. Dagmar Štensová a Mgr. Jana Brachaczková.

Tentokrát byla soutěž rozdělena hned do tří kategorií, aby se mohli zúčastnit také začátečníci z tercií. A jaké jsou tedy výsledky?

V kategorii sext se o nejvyšší příčku rozdělily Ivona Szturcová (6B8) a Leona Sabolová (6B8), druhé místo získala Vendula Prokopová (6A8) a třetí místo patří Věře Ociskové (6A8). Projev soutěžících byl kultivovaný, dívky v něm prokázaly velkou slovní zásobu.

Z kvartánů byla nejlepší Pavla Nikelová, za ní se umístila Klára Lindovská a na třetím místě skončila Klára Urbanová. Všechny tři dívky z 4A8 se nezalekly ani záludných doplňujících otázek poroty.

Z kategorie tercií, které s výukou francouzštiny teprve začínají, musíme pochválit zejména Jana Pížu ze třídy 3A8, který měl velmi pěkný mluvený projev, těsně za ním skončila Eva Michálková (3B8), jejíž výkon byl vyrovnaný jak v písemném, tak v mluveném projevu, 3. místo pak získal Vojtěch Polák (3B8), který zase utržil nejvíce bodů v poslechové části soutěže.

Těšíme se nejen na další ročník konverzační soutěže, ale také na další akce s francouzštinou, třeba na veselé vaření s Francouzem ve Štramberku, které připravujeme na červen.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).