nahled

Konverzační soutěž ve francouzštině

Konverzační soutěž ve francouzštině ovládla v předprázdninový pátek učebnu 230. Skupin francouzštinářů ubývá, takže soutěže se mohli účastnit jen žáci kvint a tercií.

Kategorie kvint se účastnilo celkem deset žáků, kteří absolvovali nejprve poslechový test. Jeho výsledky byly velmi vyrovnané, takže o konečném pořadí rozhodla ústní část. Nejlépe dokázala reagovat Ivona-Marie Szturczová ze třídy 5B8, které patří zasloužené 1. místo. Na druhé příčce se umístila Vendula Prokopová z 5A8 a 3. místo patří Leoně Sabolové z 5B8.

Mile nás překvapily výkony terciánů, kteří sice s výukou francouzštiny teprve začínají, ale jejich projev byl téměř bezchybný, dokonce se nebáli odpovídat na nečekané otázky. Bylo velmi obtížné vybrat ty nejlepší, takže rozhodla pohotovost a přirozenost mluvčích. Těsné první místo obsadila Klára Urbanová z 3A8, její spolužačka Pavla Nikelová získala místo druhé a o to třetí se podělili Michal Kučera z 3B8, Klára Lindovská, Bára Kozmínová a Martin Wilam – všichni z 3A8.

Věříme, že všichni účastníci soutěže budou svou francouzštinu i nadále pilovat a do soutěže se zapojí i v příštích letech.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).