nahled

Konverzační soutěž ve francouzském jazyce 2019

Začátek jara bývá tradičně na našem gymnáziu obdobím jazykových soutěží, a to jak konverzačních, tak recitačních. V úterý 5. 3. se sešli vybraní žáci, aby poměřili své schopnosti a utkali se se spolužáky v konverzačních dovednostech ve francouzštině. Původně se přihlásilo 10 zájemců, někteří se z důvodu nemoci omluvili.

Podle věku a doby studia byli rozděleni do tří kategorií. Nejmladší účastnice z kategorie A I Nela Michalíková a Katka Děčková z 4A8 prokázaly nejen odvahu, ale také znalosti nad rámec. Obojí budou potřebovat, protože se zúčastní výměnného pobytu do Francie.

Kategorie A II byla zastoupena dvěma žáky 5A8, Janou Doležalovou a Radimem Složilem. Hovornější Radim zvítězil a obsadil první místo.

Nejvyšší kategorie B II měla i nejsilnější obsazení. Čtyři zástupci septim se utkali ve vyrovnaném souboji o první místa. Nakonec se na prvním stupni umístili dva. Pavla Nikelová a Martin Wilam z 7A8. Ten také bude reprezentovat školu v krajském kole této soutěže, které se uskuteční 2. dubna v Ostravě. Alors, merci pour tous! Bonne chance pour Martin!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).