nahled

Konverzační soutěž v německém jazyce

Dne 12. 12. 2022 proběhla na naší škole konverzační soutěž v jazyce německém, které se zúčastnili studenti a studentky kvart, sext a septim. Všichni zúčastnění nižší i vyšší kategorie popisovali obrázek a samostatně mluvili na zadané téma. Zároveň je však čekal nečekaný a obtížný bonusový úkol - zodpovídat zvídavé dotazy zkušební komise ve složení – Mgr. T. Konečná, Mgr. D. Macejková a Mgr. I. Kvasnicová.

Po dlouhém zvažování a poměřování výkonů komise rozhodla takto:

V nižší kategorii zvítězil Marek Foltýnek z třídy 4A8. Porota také velmi ocenila výkon Filipa Knebla ze stejné třídy, který obsadil 2. místo.

Rozhodování o vítězství v druhé kategorii dalo porotě pořádně zabrat. Nakonec tomu napomohly nepatrné maličkosti. 1. místo tak získala Amálie Sojčáková ze třídy 7B8, na 2. místě se umístila Tereza Kotalová z 7A8 a 3. místem se může právem pyšnit Eliška Pobutová z 6B8.

Amálce držíme palce a přejeme jí co nejlepší umístění v dalším kole, všem zúčastněným moc děkujeme a nadále přejeme, aby je německé nadšení neopustilo a v příštím roce měli zase chuť s námi šprechtit!

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).