nahled

Konverzační soutěž v jazyce německém

Dne 8. 12. 2015 proběhla na naší škole opět konverzační soutěž v jazyce německém, které se zúčastnili zájemci z kvart, kvint, sext, septim a druhého ročníku. Vzhledem k rozdílným jazykovým úrovním byli soutěžící rozděleni do tří kategorií. Všichni však museli být schopni popsat obrázek a samostatně promluvit na zadané téma. Zároveň je čekal nečekaný a obtížný bonusový úkol - zodpovídat zvídavé dotazy zkoušejících, p. prof. Macejkové, Konečné a Kvasnicové.

V nejmladší kategorii po zásluze zvítězila Jana Štrosová ze třídy 4A8. Na druhé příčce se umístil Jakub Kotala z 4B8 a na třetí Klára Kutáčová z 4B8.

Ve vyšší kategorii zvítězil Ondřej Staníček ze třídy 5B8, druhé místo obsadila Lada Činčilová z kvinty A a na třetím místě skončila Jana Marčáková z 2A4.

V kategorii nejvyšší zvítězila Tereza Hrstková ze septimy B, za ní se umístila Hana Kratochvilová z téže třídy a třetí místo obsadila Barbora Kolátorová ze septimy A.

Terce moc držíme palce, aby se co nejlépe umístila v okresním kole, a všem zúčastněným přejeme, aby je německé nadšení neopustilo a v příštím roce s námi zase s úsměvem šprechtili!

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).