nahled

Konverzace ve francouzštině 2013

Dne 28. 1. 2013 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Konverzace ve francouzštině. Celkem 23 studentů bylo rozděleno do dvou kategorií.

Nejprve všichni absolvovali poslech nahrávky ve francouzštině. Porota složená z vyučujících J. Brachaczkové a D. Štensové vyhodnotila tuto část soutěže a studenti měli krátkou přestávku. Následovala ústní část, která se skládala z krátkého představení, popisu fotografie a konverzace na jednotné téma, aby byly podmínky pro všechny objektivní.

Nižší kategorie - studenti 2A4 - prokázali velice slušné znalosti zejména v konverzaci. Po vyhodnocení všech částí jsou výsledky následující:

1. místo Jana Pěchuvková, která bude reprezentovat naši školu ve vyšším kole
2. místo Nikol Skórová
3. místo Eva Ertlová a Pierre Koleják

Hned po vyhlášení výsledků následovala vyšší kategorie – studenti sext a septim. Zde byly výsledky vyrovnanější. Po sečtení bodového hodnocení všech částí nejvíc bodů získali a na 1. místě se umístili Barbora Pavelková ze 7B8 a Václav Čevela z 6A8. Do vyššího kola postupuje Václav a Barbora je náhradníkem. Druhou příčku obsadil Stanislav Riger ze 7A8, na třetím místě je Helena Šubrtová ze stejné třídy.

Na připojených fotografiích jsme zachytili atmosféru plnou soustředění při poslechu nahrávky, údiv a vzápětí úlevu při popisu fotografie se zimním námětem a potom také obě skupiny při vyhlašování vítězů.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).