nahled

Knihovna on-line pro všechny studenty

Protože se na našem gymnáziu snažíme, aby knihovna byla pro studenty místem, kde najdou vždy něco zajímavého ke čtení, a to nejen z maturitního seznamu, nezahálíme a stále se snažíme naše služby a nabídku zlepšovat.

Není rok, aby do knihovny nepřibyly desítky nových knih, letos díky projektu EU dokonce stovky knih v celkové hodnotě 120 000 Kč. A to už je pořádné množství, v němž se zorientovat a vybrat si tu správnou knihu není vůbec jednoduché. Vlastně teď už klidně mohu napsat, že nebylo jednoduché. Máme totiž zcela nový systém registrace knih a jejich výpůjček. Přehledný, a hlavně všem přístupný on-line na webových stránkách školy. Najdete jej snadno v Informačním systému našeho gymnázia pod odkazem Knihovna.

A co vám nabízí?

Kompletní seznam všech knih naší školní knihovny. Hledat v něm můžete, aniž byste znali přesný název knihy či celé jméno autora. Reaguje totiž i na několik písmen a vyhledává všechna díla, v nichž je daná skupina hlásek obsažena. Najde vám tak knihu třeba i podle jediného slova. Navíc hned zjistíte, zda je kniha aktuálně k zapůjčení či ji má půjčenu jiný čtenář. Zobrazí se vám také termín, kdy by měla být vrácena. Přehled budete mít také o vlastních výpůjčkách. Každému čtenáři se zobrazí jeho aktuálně zapůjčené knihy, taktéž včetně termínu, kdy byste je měli vrátit. U každé knihy pak můžete pomocí hvězdiček ohodnotit, zda vás zaujala. Toto hodnocení může být inspirací pro jiné. Nebudete-li mít zrovna sami inspiraci, jaká kniha by vás mohla bavit, nahlédnete do systému, a ten vám vygeneruje knihy nejlépe hodnocené přímo vaší věkovou skupinou.

Kromě toho bude součástí také knihovnické okénko, kde pro vás budeme průběžně aktualizovat informace o nově zakoupených knihách, o zajímavých čtenářských tipech… Věříme, že pro vás tato modernizace bude přínosem, že vám ušetří čas s hledáním knih a že si náš systém oblíbíte, budete skrz něj komunikovat hodnocením knih s námi i dalšími čtenáři. My moc našemu IT oddělení děkujeme a systém spouštíme. Vyhledávejte, vybírejte, půjčujte si snáz a rychleji a čtěte!!!

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).