nahled

Kluci bodovali v basketbalu!

Okresní kolo

Do okresního kola v basketbalu, hraného 1. 11. na Hladnově, jsme se kvalifikovali 2. místem v městském kole, kde jsme podlehli pouze domácímu Hladnovu. V tomto kole dále postupoval už jen jeden, a proto jsme věděli, co musíme udělat, abychom postoupili. První, rozehřívací zápas jsme odehráli proti Zengrové. Celý zápas jsme vedli a střídáním už jen kontrolovali vedení, abychom ušetřili síly na další zápasy.

Druhý zápas s Hladnovem byl rozhodující. V prvním poločase jsme špatně zónově bránili a nechávali hladnovské hráče osamocené na trojkovém oblouku. Toho využili. V poločase jsme prohrávali o 8 bodů. V druhém poločase jsme výrazně zlepšili komunikaci, díky výborné zóně 2-3 se soupeř dostával do těžkých pozic, které neproměňoval, a my z toho mohli těžit v útoku. Především Jakub Kotala v tomto zápase proměnil 4 trojky s excelentní úspěšností 100 % a v roli kapitána a lídra týmu obstál na výbornou. Minutu před koncem jsme vedli o 2 body a díky dobrému zahrání signálu po timeoutu jsme se dostali na trestné hody, proměnili jsme jeden, útočně jsme doskočili a zápas dovedli do vítězného konce. Hladnov jsme porazili o 3 body.

Další zápasy s OA Ostrava a Příčnou (v druhém prodloužení) jsme také vyhráli a postoupili do krajského kola, které se bude konat 6. 11. na ZŠ Dvorského, kde se s největší pravděpodobností střetneme se Sportovním gymnáziem. Vyzdvihnout musíme také výkon rozhodčích. PS: Paní profesorce Dymáčkové děkujeme za podporu a těšíme se na řízečky!

Krajské kolo

Dne 6. 11. jsme odehráli krajské kolo v basketbale konané na ZŠ Dvorského s velkou konkurencí týmů z Opavy, Frýdku-Místku, Nového Jičína a samozřejmě nechybělo ani Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových z Ostravy-Zábřehu. Do tohoto kola jsme se kvalifikovali po výborně zvládnutých turnajích na Hladnově. Bohužel hned na úvod nám los naservíroval velmi těžký zápas proti sporťáku. Nehráli jsme špatně, ale Sportovní gymnázium má kvality svého týmu o hodně výše než my. Na zápas se dalo dívat, byli jsme i ve vedení 6:4. Dokázali jsme jako jediný tým vzdorovat a prohráli jsme jen o 8 bodů.

Další zápasy s Gymnáziem Petra Bezruče z Frýdku-Místku a školou z Nového Jičína jsme s přehledem vyhráli. Za zmínku stojí zápas proti Opavě, kdy se nám dařila střelba trojek, obrana byla dobrá, odstavování hráčů na doskoku horší a soupeř dával jednoduché koše! Přesto jsme první poločas vyhráli o 11 bodů. V druhém poločase za stavu 25:16 musel vystřídat kapitán týmu Jakub Kotala, který byl tahounem týmu. I přesto jsme ho dokázali nahradit a zápas dovedli do vítězného konce (33:27) a bereme 2. místo. Paní profesorko, ještě jednou děkujeme za motivaci, povzbuzování, důvěru, organizaci a také za řízečky!

Školu vzorně reprezentovali: Jakub Kotala, Petr Levý, Samuel Zuštík, Vojtěch Štefek (všichni 7B8), Lukáš Vlosinský, Pavel Krejčí (oba 6B8), Dalibor Vrtaník, Patrik Novotný (oba 8A8), Dominik Holaň (6A8), Martin Pauliška (3A4), Matěj Kotala (4B8).