Klimatický pobyt tercií, Morávka

Jako každý rok, tak i letos se uskutečnil klimatický pobyt nejen pro malé pišišvory z primy, ale i pro odrostlejší výrostky z tercií. Ten letošní začal poněkud brzy – již 10. dubna. Děti byly ubytovány v penzionu U Přehrady na Morávce, v prostě ideálním prostředí pro konání škol v přírodě. K velké radosti učitelů, ale především žáků ;-), jsme mohli pro výuku využít tři místnosti!! Tudíž jsme si mohli dovolit takový přepych, jako jsou dělené hodiny pro výuku cizích jazyků.

Jídlo bylo také výborné, tedy až na drobné výjimky, ale malým velkým mlsounům se lze jen velmi těžko vlichotit. Pro velmi urputná zápolení výborně posloužila dvě hřiště u penzionu – jedno na volejbal, druhé na cokoliv, ale v našem případě především na kopanou, a veliká travnatá louka. Hry a soutěže byly všeho druhu – od naprosto drtivých a zničujících úpolových her typu HU-TU-TU, přenosu kurýrů, pochodu svázaného družstva horem dolem loukou, přes hry klasické – softbal, přehazovaná, indiánská házená- až po hry intelektuální a brousící dramatické nadání – šifrované zprávy, 50 otázek, pantomima. Chvíle k zamyšlení přineslo posezení s paní psycholožkou Janou Hořínkovou.

Samozřejmě nechyběl táborák s kytarou a zpěvy a naprosto nepostradatelná diskotéka. K pohodovému pobytu přispělo počasí, když se naše původní obavy ze sněhových přeháněk ukázaly liché a rtuť teploměru stoupala k příjemným 20 stupňům a na obloze se neukázal mráček…

A nesmíme zapomenout ty, kteří nám s organizací pobytu moc pomohli a bez nichž by se celý pobyt nemohl uskutečnit – totiž naše obětavé kolegy Lukáše Slouku, Dušana Bauka, Danu Blažejovou a hlavně Roberta Hegedüse, díky kterému proběhla všechna sportovní klání v duchu fair play a hlavně dle řádných pravidel.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).