Klimatický pobyt tercií, Karlov pod Pradědem

Pro klimatický pobyt letošních tercií A a B jsem chtěla vyzkoušet něco nového. Vydali jsme se do Jeseníků do Horského hotelu Moravice v Karlově pod Pradědem .

Ubytování bylo v menších pokojíčcích horského typu s krásným výhledem do přírody. Dopoledne jako vždy probíhala výuka. Kromě velké jídelny jsme vyučovali dělené hodiny také v hospodě a v baru , což vzbudilo úsměv na tvářičkách našich studentů. Do některých místností bylo třeba se více obléknout, protože naše výprava byla po zimě první větší, a veliký hotel nebyl ještě vytopen. Personál a páni vedoucí byli velmi příjemní, co jsme potřebovali, tak nám vždy vyšli vstříc. Paní kuchařky vařily moc „mňam“. (I když se našli i takoví, kterým nechutnalo.)

Odpoledne jsme prozkoumávali okolí – návštěva Malé Morávky, obhlídka okolních kopců, nebo byly soutěže mezi družstvy typu Pevnost BOYARD s různými úkoly. Také jsme využili místní hřiště a okolní krásný les. Za organizaci her a soutěží moc děkuji kolegům profesorům Kuldanovi, Hegedüsovi, Brachaczkové a Tlolkové.

Každá třída měla také odpolední posezení s paní psycholožkou Janou Hořínkovou, při kterých si povídali a hráli hry související se vztahy mezi jednotlivci. Paní psycholožka se také velmi osvědčila při organizování lesních bojovných her. Také jí patří náš dík.

Družstva, ve kterých studenti soutěžili byla smíšená z obou tříd, což trochu zase utužilo vzájemné vztahy. Při soutěžích projevili všichni bojovného ducha. Také při večerním společném programu ukázali, že jsou šikovní a že se dokáží pobavit. Tradičně pobyt uzavřela společná diskotéka.

Na Klimatickém pobytu se nám líbilo, počasí od středy bylo nádherné, škoda že nemohl být trochu delší, chyběl nám celodenní výlet. (Odjížděli jsme kvůli maturitám v pondělí odpoledne po přijímacích zkouškách – takže už nám chybělo jedno dopoledne).

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).