nahled

Klimatický pobyt prim v Ramzové

Škola v přírodě se všem líbila. A jak celý týden probíhal?

Po dlouhé cestě jsme dojeli k hotelu Skiland, ubytovali se a prvně ochutnali místní stravu. Jídlo v restauraci chutnalo všem. Odpoledne jsme šli k větrným elektrárnám a hráli kolektivní hry. V úterý jsme se rozdělili do týmů a šli na procházku cestou necestou, polem nepolem i potokem, což byl pro některé nezapomenutelný zážitek. Ke konci cesty jsme hráli letadla a ocásky se šátky. Po obědě jsme se učili a večer předváděli scénky a získávali body pro družstva.

Na středu nám učitelé naplánovali celodenní výlet na Šerák, část cesty jsme se svezli i lanovkou, bohužel byla velká mlha a tak jsme se nemohli kochat krásou krajiny. Byla i zima, ale naštěstí se nakonec oteplilo, vyjasnilo a druhou část výletu bylo krásně. Na Šeráku jsme navštívili restauraci a poté pokračovali k Obřím skalám, na které jsme si mohli i vylézt. Výlet si všichni užili a za odměnu jsme měli večer diskotéku, která trvala až do večerky. Jakmile skončila, všichni brzy usnuli.

Ve čtvrtek nás čekal další výlet do blízkého Petříkova, kde jsme se projeli na bobové dráze. Bylo to super rychlé, ale jízdu všichni přežili ve zdraví. Odpoledne jsme se opět učili a k večeru si zahráli lakros a logické hry.

Poslední den po balení proběhlo vyhodnocení soutěží týmů, tříd a pokojů. Všichni dostali sladkou odměnu. V soutěži tříd nevyhrálo ani áčko, ani béčko, čímž jsme si dokázali, že jsme všichni stejně dobří. Po obědě jsme se vydali na cestu domů. Všem se škola v přírodě líbila a byla super!

Denisa Mertová, Martin Gattnar, oba 1A823. 5. - 27. 5. 2016 se obě primy zúčastnily klimatického pobyty v Ostružné v Jeseníkách. Doprovod kantorů byl následující: páni profesoři Michal Matuška, Dušan Bauko a Pavel Kolašín, paní profesorky Michaela Klimková, Kamila Mecová, Magda Dymáčková.

Každý den byl nabitý program. Myslím si, že se nikdo nenudil. Počasí nám vyšlo skvěle, stejně tak ubytování. Byli jsme rozděleni do šesti družstev, která soupeřila ve sportovních i vědomostních disciplínách. Všechna družstva se snažila o výhru a bavilo nás to. Hlavně jsme si užili jízdu na bobové dráze.

Chovali jsme se vzorně a nebyly s námi žádné potíže. Pedagogický sbor se o nás dobře postaral, vyřešil každé zranění.

Tento pobyt se docela vydařil.

Ondřej Matoušek, 1B8

Na škole v přírodě jsme byli ubytováni v dřevěné chatce. Na jídlo jsme chodili do jídelny nedaleko naší chatky, jídlo tam bylo docela dobré.

Když jsme v pondělí přijeli rozdali nám profesoři klíče od pokojů. Po obědě jsme hráli hry. V úterý po snídani jsme šli na procházku. Odpoledne jsme se pár hodin učili. Večer jsme v týmech museli hrát pantomimou a pozpátku pohádku. Ve středu jsme šli na celodenní túru. Večer byla diskotéka. Ve čtvrtek jsme šli na bobovou dráhu. Odpoledne jsme se zase chvíli učili. Večer část týmu hrála lakros a ta druhá část šla na logické hry. V pátek bylo vyhodnocení úklidu na pokojích atd. Cesta domů se asi o 2 hodiny protáhla, protože pár spolužáků mělo zdravotní potíže.

Lucie Dlouhá, 1B8nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).