nahled

Klimatický pobyt prim

Třídy 1B8 a 1A8 byly od 14. do 18.5. na klimatickém pobytu ve Velkých Karlovicích na Horském hotelu Kyčerka. Po ubytování a vybalení věcí se obě třídy sešly venku a zahrály si krátké hry, po kterých následovalo rozdělení do stejnočlenných týmů, které měly pokaždé alespoň dva kluky z 1A8, dvě holky z 1A8, dva kluky z 1B8 a dvě holky z 1B8, takže se áčko s béčkem o hodně více poznalo. Poté vznikly velmi jedinečné názvy týmů: Žmolky, Název, Líná klíšťata, Piliny, Rudí lišáci a Sebevražedný tým. Každý tým také sestavil své vlastní scénky, které byly originální, zajímavé, ale hlavně vtipné. Během týdne na týmy čekaly úkoly na rychlost, myšlení, spolupráci, postřeh a mnoho dalšího. Ve středu byl také do programu zapojen celodenní výlet směrem na Javorníky, který byl hodně úporný, ale zvládli jsme ho všichni.Ve čtvrtek jsme se také zadívali na dlouhý hokejový zápas mezi USA a Českem - někteří se sešli v klubovně a fandili společně, a někteří se zas na pokoji dívali sami. Bohužel ale nechybělo učení a špatné počasí, kvůli kterému jsme museli strávit celý čtvrtek v budově hotelu. Po takovém pobytu se teda některým hodně těžko odjíždělo, někteří se zas těšili domů, ale nikdo nezapomene na některé zážitky - a kdyby ano, vsadím se, že určitě ne na celodenní výlet :-)

Lea Ermisová 1B8Na klimatický pobyt jsme vyjeli ráno 14. 5. 2018 z parkoviště u Rondlu. Jeli jsme dvěma autobusy, rozděleni na A a B. Cestou jsme se ani trochu nenudili, takže nám ta hodina a půl připadala jako chvíle.

Když jsme dorazili, vyložili jsme kufry a profesoři nám rozdělili pokoje. Za chvíli jsme se sešli dole v jídelně, kde nám řekli další informace o tom, co se bude dít. Poté jsme byli venku, kde jsme hráli různé hry. Byli jsme rozděleni do týmů a měli jsme za úkol vymyslet si název a pokřik týmu. Večerku jsme měli každý den ve 21:30 hodin.

Další den nám program řídilo i počasí, takže jsme prohodili učení a pobyt venku. Dopoledne jsme šli na louku a tam jsme zase hráli další zajímavé hry. Ve středu jsme ráno vyrazili na celodenní výlet na Velký Javorník. Počasí naštěstí vyšlo, nepršelo nám, takže jsme si to mohli parádně užít. Ve čtvrtek jsme se dopoledne učili a potom hráli hry v budově, protože venku pršelo. Hry uvnitř se nám líbily možná více než venku, protože jsme u nich tolik neběhali. A pátek? No, to jsme toho moc nestihli, jen jsme se učili.

A myslím, že snad můžu mluvit za všechny, že celý pobyt byl super, a poděkovat všem profesorům, kteří tam byli, že to tam s námi vydrželi, a snad si to i užili!

Jana Kutáčová, 1A8Rád bych se s vámi podělil o pár postřehů z klimatického pobytu. I když počasí nebylo úplně dokonalé, tak jsme si pobyt náramně užili. Vyučující pro nás připravili skvělý program, za což jim patří dík. Hráli jsme například foukanou, hádání čísel, ocáskovanou a mnoho dalších her. Zasmáli jsme se u našich pantomimických scének, kdy jsme předváděli pohádky a povolání. Také jsme se vypravili na šestnáctikilometrovou túru na Ztracenec. Určitě jsme byli spokojeni s pokoji i jídlem. Jsem rád, že jsme mohli společně prožít pět dnů a mohli se seznámit i s druhou primou.

Vojtěch Vlček, 1A8

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).