nahled

Klimatický pobyt prim 2022

V týdnu od 9. do 13. května 2022 strávili studenti obou prim společné chvíle v údolí Oderských vrchů v Budišově nad Budišovkou. Spolu s nimi vyrazilo šest odvážných pedagogů, profesorky Bezecná, Stádníková, Mittnerová a Dymáčková a profesoři Folta a Forgač. Počasí jsme si nemohli přát lepší, a tak jsme trávili co nejvíce času venku, pod širým nebem i ve stínu stromů.

A že toho naši primánci zvládli opravdu hodně! Dokázali se naučit několik desítek jazykolamů nebo třeba zachraňovali vejce před pádem z druhého patra, zkoušeli také, kolik spolužáků unesou na svých kolenou nebo jestli zvládnou ze svých těl složit nápis „nejkulaťoulinkatější“. Dále si několikrát změřili síly ve fotbale, přehazované i vybíjené, zatančili si na vlastní diskotéce a zpívali u táboráku.

Na závěr pobytu se všichni utkali ve velkém závodu o poklad, v němž nešlo jen o rychlost a orientaci v terénu, ale i o vědomosti.

Kromě pestrých her otestovali žáci prim své dovednosti na místním lanovém parku i na střelnici, kde si zkoušeli zastřílet z luku a ze vzduchovky. Až na dno svých sil si všichni sáhli během úterního celodenního výletu na rozhlednu Halaška, během kterého jsme našlapali asi 20 kilometrů v kopcovitém terénu, potkali dva honosné čtyřsetleté duby a pátrali po zbytcích hradu Vildštejn uprostřed lesů.

Samozřejmě nebyla by to škola v přírodě bez aspoň trochy toho učení, a tak se i v budišovském údolí dotkly našich žáků matematika, angličtina nebo třeba výtvarná výchova.

A jak to celé dopadlo? Přežili všichni, ztráty jsou minimální, a tak se plní energie a zážitků vracíme do lavic a ke katedrám. Celý pobyt přežilo dokonce i jedno z vajec - chcete-li poznat vejce Emila, můžete navštívit primu B. :-)

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).