Klimatický pobyt prim 2011 - Rožnov pod Radhoštěm

Všichni už jsou netrpěliví a čekají u rondlu, až přijede autobus. Jupí, už jedem!! Rožnove, těš se na pořádný mazec!

Konečně jsme dojeli. Penzion Vinium se nám ukázal v plné parádě. Vláčíme se s kufry a taškami nahoru do schodů a rozdělujeme se do pokojů. Všichni už jsme rozdělení, a tak to tady můžeme trochu prozkoumat! Prozkoumáno, a tak jdeme na oběd, odpočineme si a potom vzhůru ven! Venku jsme si zahráli Hu–Tu–Tu–Tu a byla to velká sranda.

Večer po programu vymýšleném profesory jsme šli spát. To jsme ještě nevěděli, že nás druhý den budou tak hodně bolet nohy! Šli jsme totiž na Velký Javorník přes Malý Javorník. Na vrcholu byl pěkný výhled na okolní krajinu a většina studentů si nedokázala odepřít točenou kofolu. Zase jsme sešli dolů a zmokli jsme skoro až na kost! Úterní večerní program připravila 1B8. Zábavy bylo dost, ale my jsme usínali "s nadšením", že se zítra budeme učit.

Ve středu, až jsme si pořádně procvičili mozkové závity, jsme se vydali do Světa kamenů. Samozřejmě že to nebyly ledajaké kameny, ale tyrkysy, růženíny, korály, ametisy a moc dalších nádherných kamínků. Při návratu zpátky do penzionu jsme si dokoupili nějaké jídlo a pití. Postřehli jsme také, jak krásné město to je ten Rožnov. Večerní program tentokrát nachystala 1A8. Všechny hodně bavilo živé pexeso, kdy jsme pochytili pár nových pohybů a zvuků.

Čtvrteční dopoledne opět patřilo učení – jak jinak. Odpoledne bylo o něco voňavější. Exkurze ve výrobně svíček byla zajímavá a vyzkoušeli jsme si nabarvit svíčku. Největším hitem byla zelená barva. Na nabarvené svíčky jsme si dávali velký pozor, aby nám rodiče a sourozenci záviděli, jak krásně umíme barvit. Večer byl dosti hlučný nejen kvůli naší ukecanosti, ale také proto, že se konala diskotéka. Všechny žánry jsme mohli slyšet, jen ta opera a opereta tam chyběla. Zatančili jsme si na rychlé i na pomalejší songy. Docela oblíbené se ke konci staly ploužáky. Myslím si, že diskotéka stála zato.

V pátek ráno jsme byli trošku rozespalí, ale učilo se nám dobře. Sbalit věci a jedem domů. Ráda bych ještě zůstala, protože tady bylo fajn a neskutečná zábava. Poté co jsem uviděla Dubinu, paneláky, tramvaje a autobusy, tak jsem si v duchu řekla: "Jsme doma!"

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).