Klimatický pobyt prim 2005

Ve dnech 18. – 23. dubna 2005 se konala v Rožnově pod Radhoštěm škola v přírodě pro naše "benjamínky", studenty obou prim. Spolu s nimi se do neznáma hrdinně vypravily i jejich třídní profesorky Madla Musialová a Erika Kopečková doprovázeny stále nadšenými a všeho schopnými profesory Radkem Kuldanem, Martinem Kotkem, Vojtou Vlčkem a Jiřím Rozehnalem (a aby se dámy necítily v ohrožení, přijela je podpořit ještě profesorka Bohdana Vévodová).

Naštěstí se všechny obavy přecitlivělých matek třídních ukázaly jako liché a celý pobyt proběhl v pohodě, kterou velmi často střídalo dokonce bujaré veselí.

Určitě na tom mělo zásluhu také osazenstvo penzionu Vinium, v němž jsme byli ubytováni, protože tam výborně vařili a byli vždy velmi vstřícní.

A jaké nástrahy musela naše drobotina překonávat? Čekaly je sportovní a bojové hry, plavání v bazénu, ale také horolezecká stěna nebo netradiční olympiáda. Soutěžili ve Foukané i ve vázání uzlů a zcela rozdrtili své pedagogické vzory v Přebíjené. Zatěžkávací zkouškou však byl pro některé speciální orientační běh neboli boj o přežití „Prima Survival“, pro jiné se naopak stal noční můrou výšlap na Velký Javorník. Vítaným zpestřením proto byly exkurze do výrobny svíček a brusírny kamenů.

A nebyla by to škola v přírodě bez několika přetrpěných vyučovacích hodin. Ale týden utekl jako voda, jsme zpátky ve vzdělávacím procesu a těšíme se na nové zážitky v roce 2007!
Foto Mgr. Martin Kotek

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).