nahled

Klimatický pobyt 3A8

Dne 13. 5. 2019 se naše divotvorná třída vydala do Budišova nad Budišovkou, ráje břidlice.

Po příjezdu byly naše pocity poněkud smíšené. V nevlídném počasí jsme se seznámili s tekoucím záchodem, slabým topením a téměř úplnou absencí teplé vody. Reakce spolužáků byly různé, zanedlouho jsme si však na tyto horské podmínky zvykli.

Hráli jsme plno her, které nás opravdu bavily. Některým spolužákům se ovšem podařilo zapadnout do místní bažiny, což jim nezpůsobilo zrovna nadšení. Večer si pro nás šest děvčat připravilo stezku odvahy. Vědomí, že po okolních lesích běhá divoké prase, ji bezpochyby pozvedlo na další úroveň.

Další den jsme se rozhodli navštívit zříceninu hradu. Ušli jsme několik kilometrů, než jsme dorazili k velké informační ceduli. Rozhlédli jsme se kolem a bylo nám řečeno, že zde kdysi stával hrad. Na kamínky kolem jsme rázem získali zcela jiný pohled a dali se do hledání pokladu.

Třetí den bývá kritický a tak tomu bylo i u nás. Celý den pršelo, tudíž jsme museli zůstat v budově odkázáni sami na sebe. Nebylo to snadné, ale večer přišla odměna v podobě diskotéky, kterou jsme si náležitě užili.

Ve čtvrtek jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je být horolezcem. K tomuto účelu jsme využili lanové centrum, které bylo součástí hotelu.

Poté jsme si udělali menší výlet, který nám ale zásadně změnil život. Navštívili jsme totiž muzeum břidlice. Přednáška nás zcela pohltila a byli jsme okouzleni všemožným využitím této horniny. Odcházeli jsme se spoustou nově nabytých vědomostí a s rozhodnutím, že naše budoucí domy budou výhradně celobřidlicové.

Večer nám profesoři připravili táborák. Někteří spolužáci nás překvapili svými pyromanskými dovednostmi, paní Mittnerová nás oproti tomu oslnila svou zásobou zajímavých písní, které jsme si ihned zamilovali.

Poslední den mnozí z nás propadali depresi, že je již všemu konec. Tento pobyt byl pro nás skutečně něčím jedinečným a Budišov nad Budišovkou zůstane navždy v našich srdcích.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).