nahled

Klára Heliová mistryní světa v mažoretkovém sportu

Po Lucii Šindlerové, která se stala v minulém roce mistryní světa v lukostřelbě, nám na škole přibyla další dívka, která se může pyšnit tímto titulem. Jedná se o Kláru Heliovou z 2A4, která se o toto ocenění dělí ještě se svými „týmovými hráčkami“. Mistryní světa v mažoretkovém sportu se stala na světovém finále, které se uskutečnilo letos v srpnu v Praze. Kláře gratulujeme a vám přikládáme malý medailonek, který o sobě napsala.


V mažoretkách TOM Krokodýl jsem začínala, když mi bylo 10 let. Do oddílu mě nalákala má bývalá spolužačka ze ZŠ a já jí za to teď vděčím. Tenkrát jsem vůbec netušila, že s Krokodýlem sklidím tolik úspěchů. Za těch 6 let mám na kontě 30 medailí.

Pamatuji si, že jsem přišla později než moje kamarádky z přípravky, ale i tak jsem je během měsíce dohnala a mohla jsem se zúčastnit mé první soutěže, kde jsem vyhrála 1. místo. Ale do té doby jsem stále netušila, že ty pravé soutěže, kde je více oddílů než jen Krokodýl, teprve začnou.

Někteří si říkáte, že mažoretky jsou o sukních až po kolena, pochod jen na dechovku a sem tam zatočení hůlkou. Jste na omylu. Vše je mnohem těžší, než si myslíte. Ty nespočitatelné hodiny tréninků v tělocvičně nám přinesly už mnoho úspěchů. Můžeme se chlubit tituly jako mistr ČR nebo Evropy. Čerstvě jsme také získali titul mistr světa v mažoretkovém sportu.

Ten pocit, když stojíte na pódiu, jste nervózní a máte strach, že uděláte sebemenší chybu, to vše zmizí se začátkem hudby. Pak se soustředíte už jen na ni. Snažíte se to vše si užít do posledního detailu, a to jen proto, že tuto sestavu můžete odtančit naposledy. Ten potlesk na konci sestavy, který patří jen vám, je k nezaplacení. Máme skvělý fanklub, který nás vždy podpoří, který stojí vždy při nás. Ale i po sestavě se dostaví troška stresu, obav a nervů. Čekání na výsledky je někdy vražedné, ale pak, když stojíte na pódiu a vyhlásí vás jako mistry ať už ČR, Evropy nebo světa, všechno to z vás opadne a už se jen radujete. Brečíte radostí a objímáte svou kamarádku. To je na tom všem ten nejhezčí pocit.

"Musíš mít odvahu, odvahu být i neúspěšný."video na youtube - vítěz 1. MS 2013 v Praze
nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).