nahled

Juniorský maraton

Dne 19. 4. 2018 se sešli nadšení běžci na Masarykově náměstí, aby bojovali s ostatními školami o postup na prestižní Pražský maraton (6. 5. 2018). Zájemci se mohli do jednotlivých štafet nominovat v několika termínech. Toto školní kolo se konalo v Bělském lese. Účast byla hojná, sešlo se celkem 37 studentů, z nichž se sestavily tři štafety po deseti lidech - A, B, C. Štafeta A byla sestavena z běžců s nejrychlejšími časy a ostatní dvě byly sestaveny rovnoměrně.

Ve čtvrtek jsme se tedy v 11:30 sešli v centru Ostravy, kde převládalo slunečné počasí. Závodníci prvního úseku vystartovali přesně ve dvanáct hodin. Každý z nás musel překonat sedm šesti set metrových okruhů. Naše škola vytvořila svým fanděním příjemnou atmosféru a díky tomu štafeta A doběhla do cíle na skvělém čtvrtém místě. Toto umístění nám sice opět postup do Prahy na finále nezajistilo, ale je to skvělý výsledek. Ostatní štafety naší školy skončily na 13. a 17. místě.

Celá akce se nám moc líbila a doufáme, že příští rok bude o tuto akci stejně velký zájem jako letos.