nahled

Juniorský maraton 2024

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 zdolali nadšení sportovci z naší školy maraton. Štafety byly složeny na základě výsledků školního kola, které proběhlo v Bělském lese. Letos se nám dokonce podařilo sestavit 4 štafety, což je rekordní počet. Každá štafeta byla složena z 10 běžců a všichni běželi 4,2 km dlouhou trať. Stejně jako minulý rok se maraton pořádal v Komenského sadech. Letos se naše hlavní štafeta "Běhajdy A" po dobrém výkonu s časem 2 hodiny 52 minut 31 sekund umistíla na pěkném 5. místě z 20 štafet ve startovním poli.

Celý závod provázelo proměnlivé počasí, ale to nás neodradilo, abychom ze sebe vydali to nejlepší. Podle některých jsme jako nejpočetnější škola ze všech zúčastněných byli také nejvíce slyšet při fandění. Nemalé procento naší výpravy tvořili také běžci z nižšího gymnázia, u kterých jsme viděli, jak se ženou za svým cílem a nasávají soutěžní atmosféru. Myslím si, že po zkušenostech, které zde nabrali, se máme v příštích ročnících na co těšit. 

Zahanbit se také nenechala naše učitelská štafeta, která bojovala s velkým nasazením. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že není nic příjemného, když z vás teče pot proudem, předbíhá vás o skoro 40 let starší profesor, tváří se jakoby nic a neteče z něj ani kapka potu. Nesmím zapomenout ani na výkon maturantské štafety 8B8, která se také s maratonem zdárně poprala. Nešlo však ani tak o výsledek, jako spíš o pěknou rozlučku ve sportovním duchu. Po zažití skvělé atmosféry běhu maturantů vřele doporučujeme i ostatním třídám, aby si do příštích ročníků také složily svou třídní štafetu.

Zároveň děkujeme za přípravu štafet, organizaci, podporu a následné nasazení v učitelské štafetě našim profesorům, panu Kuldanovi, Kotkovi, Forgačovi a všem ostatním, kteří se zapojili. Všichni jsme do toho dali maximum a užili si hezký běžecký den.

Tak sportu zdar a příští rok opět na značkách!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).