nahled

Juniorský maraton 2022

V pátek 22. dubna se po dvouleté pauze opět konal Juniorský maraton - štafetový závod, ve kterém desetičlenné družstvo uběhne maratonskou vzdálenost 42,2 km. Naše škola dokázala taková družstva sestavit tři, což bylo nejvíce v Moravskoslezském kraji.

Všichni závodníci se nejprve účastnili školních kol, která se konala na běžecké dráze v Bělském lese, kde zdolávali čtyři kilometrové okruhy. Podle výsledných časů pak byly sestaveny dvě štafety, které reprezentovaly školu v krajském finále. To se letos na rozdíl od minulých let neodehrávalo na Masarykově náměstí, ale na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Třetí štafeta byla složena ze studentů třídy 8A8, kteří si přišli naposledy před maturitou zaběhat pro radost.

Z 15 zúčastněných škol se naše štafeta A umístila na pěkném 5. místě a štafeta B na 12. místě. Štafeta maturantů byla sice nejpomalejší, ale radost z běhání jim to nijak nezkazilo.

Všem účastníkům blahopřejeme k dosaženým výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.