ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Juniorský maraton 2011

11. 04. 2011
 Josef Gluch, Robert Hegedüs,
22. 04. 2011
2011 školní kolo - výsledky | semifinále info, výsledky
2010 školní kolo - info, výsledky | semifinále info, výsledky

... studentským pohledem

Dne 11. 4. 2011 se v pondělí sešlo 20 studentů, kteří reprezentovali naše gymnázium v Juniorském maratonu. Závod se měl běžet jako celý maraton, ve kterém devět závodníků běží 4 km a desátý 6 km, aby se běželo přesně 42 kilometrů.

Vzhledem k organizačním potížím, kvůli kterým byl závod přemístěn z původně plánovaného opavského Horního náměstí na náměstí Dolní, však měřilo každé kolo závodu 700 m. Tak se stalo, že prvních pět závodníků běželo podstatně více metrů, než mělo v plánu.

Celý maraton provázela dobrá nálada, náš tým s dvojnásobným počtem účastníků bouřlivě povzbuzoval své spolubojovníky. Zvlášť musíme vyzdvihnout výkon Petry Hrazdílkové, která sice nezaběhla nejlepší čas týmu, ale díky svému povzbuzování určitě celkovému času družstva hodně pomohla.

Nedá se ani opomenout kvalitní organizace, veselý komentátor ve výstředním oblečení a reklamní stánek Durex s trenažérem.

Celkově musíme maraton zhodnotit jako vydařenou akci, která se všem, i přes nijak oslnivý výsledek, líbila.

Za naše gymnázium běžely rovnou dva týmy: tým A se umístil jako 6. s celkovým časem 2:51:42 a tým B se umístil jako 8. s časem 3:09:46.

Nejrychlejší čas za kluky zaběhl Vojtěch Loska (15:23), nejrychlejší slečnou byla Slamiaková Eva (18:35).

Poznámka (Hs): Vojtův čas byl po přepočítání třetím nejrychlejším časem ze všech účastníků!!!


Pořadí škol

Pořadí Škola Čas
1. Slezské gymnázium Opava 2:43:37
2. Sportovní gymnázium Vrbno pod Pradědem 2:48:20
3. Gymnázium Mikuláše Koperníka Bílovec 2:49:44
4. Mendelovo gymnázium Opava 2:49:58
5. Gymnázium Bruntál 2:50:55
6. Gymnázium, Ostrava - Hrabůvka "A" 2:51:42
7. Masaryková střední škola 2:58:56
8. Gymnázium, Ostrava - Hrabůvka "B" 3:09:46
9. SŠ Rýmařov 3:14:24
10. ZŠ,SŠ,DD,ŠJ a I Velké Heraltice 3:31:02


Štafeta A - 6. místo, 2:51:42

Úsek Jméno Třída Čas
1. Kotyz Jan 8B8 16:06
2. Palej Filip Roderik 5B8 15:35
3. Hrazdílková Petra 4A4 19:34
4. Lustyk Karel 8B8 16:38
5. Neprašová Iveta 4A4 20:19
6. Vilím Tomáš 7A8 16:14
7. Slamiaková Eva 2A4 18:35
8. Miksa Vojtěch 4B8 16:13
9. Gluch Josef 6A8 16:19
10. Komínek Jakub 7B8 16:09

 

Štafeta B - 8. místo, 3:09:46

Úsek Jméno Třída Čas
1. Loska Vojtěch 5A8 15:23
2. Chochola Václav 6A8 17:19
3. Metzová Petra 6A8 20:16
4. Opletal Tomáš 8B8 17:51
5. Fukalová Martina 5A8 23:08
6. Riger Stanislav 5A8 17:38
7. Činčilová Petra 6B8 24:14
8. Matěj Adam 6A8 18:37
9. Krča Martin 6A8 17:27
10. Hofírek Jiří 4B8 17:53

 

Podle pořadatelů měřil první úsek štafety asi 4.395 m, ostatní úseky měřily 4.200 m - tj. dohromady 42.195 m (maraton).

 Detailnější výsledky  pdfpdf

Oficiální výsledky