nahled

Jarní soutěž mladých zoologů – opět slavíme úspěchy

Celý týden od pondělí 23. 3. do pátku 27. 3. se v ostravské zoo nesl v soutěživém duchu. Sešlo se zde postupně přibližně 320 družstev z celého Moravskoslezského kraje. Družstva byla rozdělena dle věku soutěžících do dvou kategorií.

Tématem pro jarní klání byli „Ohrožení obratlovci ČR“. Svými znalostmi týkajícími se chráněných živočichů – zákony, projekty na záchranu, správné zařazení v seznamu ohrožených druhů a biologie těchto druhů - jelo naši školu reprezentovat 5 družstev od primy po kvartu. Stejně jako na podzim, kde se ve finále tercie A umístila na krásném 2. místě, byli i tentokrát žáci velmi šikovní. Sekundě B se podařilo ve své kategorii obsadit první příčku s nejvyšším počtem bodů. Pochvalu si zaslouží i tercie A, která se umístila v první desítce a také postoupila do finále. Velmi šikovní byli i žáci tercie B, kterým postup utekl o 1 místo, těšit je však může, že za sebou nechali dalších 150 družstev.

A co přineslo finále, které se odehrálo 11. dubna? Spoustu těžkých, záludných, avšak i poučných otázek, ale také 2 pomyslné medaile. Družstvo sekundy B ve složení Iva Buchtová, Vojtěch Polák, Viktor Lariš, Jan Pospíšil a Tomáš Vašíček obsadilo krásné 3. místo v první kategorii. Družstvo tercie A ve složení Mikuláš Římánek, Jan Selig, Barbora Sukatschová, Lukáš Hulenka a Veronika Masná bylo ještě úspěšnější a obsadilo v druhé kategorii krásné 2. místo. Blahopřejeme jim k úspěchu a přejeme mnoho štěstí v dalších, nejen biologických soutěžích.

Poděkování za reprezentaci a pilnou přípravu patří i ostatním zúčastněným družstvům naší školy.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).