nahled

Jak válčili husité?

I v tomto školním roce jsme objednali pro naše žáky představení agentury Pernštejni. Letošní primy a sekundy shlédly představení Jak válčili husité. Starší žáci nejprve pomohli připravit náležitou historickou kulisu a sestavit vůz, který byl součástí tzv. vozové hradby. Členové skupiny historického šermu potom předvedli způsob boje za husitství.

V závěru si žáci mohli zkusit obranu vozu, potěžkat zbraně i vyzkoušet zbroj a přilby.

Představení bylo velice poučné, přiblížilo žákům slavné období našich dějin. Ohlas na vystoupení Pernštejnů byl i tentokrát veliký.

Zaznamenali jsme některé názory žáků sekundy.

"Představení se nám líbilo, seznámili jsme se s novými informacemi, které jsme před tím nevěděli. Dozvěděli jsme se o vojenské taktice husitů, seznámili jsme se také s různými druhy zbraní. Do války byly zapojeny i mladší skupiny dětí. Husité jako první používali v bitvách střelné zbraně."

Mrázková, Kovářová, Šindel, David

"Bylo to zábavné, poučné a výstižné. Někteří žáci si mohli vyzkoušet husitské taktiky a zbraně formou útoku proti křižákům. Nejspíš se to líbilo celé naší třídě a příští rok bychom mohli prožít další zábavný program."

Procházka, Pollach, Stočková

"Představení nás hodně poučilo o husitech, husitských válkách a zbraních, které v nich používali. Sem tam se představení snažili odlehčit nějakými vtipy. Líbilo se nám, že se nás snažili zapojit do simulovaných bitev. Herci se nám snažili i přiblížit život v tehdejší době, který byl velmi krutý. Asi bychom tam dlouho nepřežili. Představení bylo zajímavé, ale přes velký hluk dětí jsme bohužel skoro nic neslyšeli."

Opletalová, Holubová, Peterková, Špundová

Představení se nám líbilo protože:

"...byla to dobrá zkušenost vžít se do role husitů a rytířů, představení bylo ve formě zábavného vzdělávání, naučili jsme se spoustu nových věcí o husitech, které jsme se ve škole neučili, někteří šťastlivci si mohli dokonce vyzkoušet zbraně. Určitě bychom si přáli příští rok shlédnout podobné představení."

Paciorek, Štěpankovič, Zeman, Riger
nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).