nahled

Jak se zkouší Beethoven

Dne 1. 11. 2016 se zúčastnily skupiny žáků hudební výchovy ze třídy 3A8 a 3B8 spolu s vyučujícími Marií Vašíčkovou a Martinou Zelenkovou hudebního workshopu pod názvem Jak se zkouší Beethoven.

Jednalo se o komentovanou zkoušku orchestru Janáčkovy filharmonie Ostrava, při níž měli žáci hlouběji proniknout do dialogu mezi dirigentem a orchestrem v rámci secvičování orchestrální skladby.

A jak se to autorům workshopu podařilo, posuďte sami na základě níže uvedených názorů žáků:

Bylo to poprvé, co jsem byl přítomen takové zkoušce orchestru. Ve druhé části workshopu jsme si hudební ukázku s panem ředitelem Janáčkovy filharmonie Ostrava rozebrali, popovídali si o osobnosti dirigenta a jeho práci s orchestrem. Celá akce se mi moc líbila a rád bych se podobné akce zúčastnil znovu.

Radim Složil, 3A8


Měli jsme jedinečnou příležitost být při zkoušce orchestru. Mě osobně velmi udivuje schopnost hudebníků synchronizovat své nástroje pod taktovkou dirigenta. Tuto akci hodnotím velmi pozitivně, neboť nám byla poskytnuta příležitost podívat se za oponu koncertů.

Kristýna Ulmannová, 3A8


Žádné utažené kravaty, společenské fraky a dlouhé večerní šaty. Naopak džíny, mikiny, trička. To byla image orchestru v rámci dopolední zkoušky, která na mě udělala dojem party přátel, kteří si přišli zahrát pro radost … Krásně zahraná skladba a osobnost dirigenta, který se v závěru dočkal uznání samotného orchestru.

Magdaléna Loskotová, 3A8


Původně jsem si myslela, že workshop bude nějaká nudná přednáška, ale … Dokonce se mi velmi zalíbila secvičená skladba, a to nejsem fanouškem vážné hudby. Taky mě udivovaly schopnosti hudebníků, kdy jeden člověk byl schopen hrát na několik nástrojů. Zaujal mě samotný orchestr, kde hráli převážně mladí lidé, které dirigoval velmi sympatický pán šéfdirigent. Celý workshop se mi hodně líbil a jsem ráda, že jsem měla příležitost tam být.

Gabriela Mačudová, 3A8


Zkouška Janáčkovy filharmonie Ostrava se mi moc líbila a je to zážitek, který není obvyklý, a tak jsem za něj ráda. Překvapilo mě, že se členové filharmonie dorozumívají také v angličtině. Také mě udivilo, že to byla jejich první zkouška této skladby, jelikož měli vše krásně sladěné a celá skladba moc pěkně zněla. Obdivuji muzikanty, jak se orientují v notách a jak se navzájem podporují.

Julie Lubojacká, 3B8


nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).