nahled

Jak primáni Artur a Kryštof dobyli v Aréně prkna, která znamenají svět

V úterý 18. prosince se uskutečnila tradiční recitační soutěž „Aréna plná krásných slov“. Dějištěm klání byla Komorní scéna Aréna, díky čemuž se soutěž nese trochu v jiné atmosféře než běžné školní recitační soutěže, recitovat ve světle reflektorů na jevišti před publikem v sále je prostě malinko jiné, než stát před tabulí ve třídě plné lavic.

Letošní XXV., a tedy jubilejní ročník "Arény" byl podle slov Lukáše Bárty z porubského Gymnázia Olgy Havlové, organizátora této skvělé akce, jedinečný i počtem zúčastněných škol: v pomyslné aréně se utkalo na 40 studentů od 12 do 19 let z celkem 9 středních škol a gymnázií.

V soutěži nerozhoduje věk recitátorů, porota složena z deseti členů, mezi nimiž je např. i ostravský herec Michal Čapka, vybírá tři nejlepší přednesy v kategorii poezie a tři v kategorii próza.

Letos se nám podařilo bodovat hned v obou kategoriích. A přestože úroveň recitace přednášejících je tradičně špičková, vzhledem k věku většiny zúčastněných i vyspělá, naši nejmladší soutěžící z 1A8, Kryštof a Artur, se mezi nimi nejen neztratili, ale nakonec zapůsobili na porotce svým klukovsky upřímným přednesem natolik, že 1. místo v kategorii próza obsadil Kryštof Ulmann a v kategorii poezie získal 2. místo Artur Damian Marek. Za zmínku rozhodně stojí i Barbora Vašíčková z 5B8, jejíž přednes prózy určitě nezapadl, i když na ocenění nedosáhl.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).