I v Bradavicích se třídilo, i když ve filmu to vidět nebylo

Kdo netřídí, ať se stydí! Bohužel se na naší škole spousta žáků tímto mottem neřídí, asi se ani nestydí a papíry, PET láhve, obaly od svačiny a jiné odpadky, které by se daly separovat, házejí stále do jednoho koše pod umyvadlem, který by měl sloužit jen na směsný odpad.

Čím to může být? Hloupostí či leností? Protože tady na škole máme chytré žáky, tak to bude asi tím, že je některým těžko dojít těch pár kroků na chodbu k žluté či modré popelnici a odpadky, které se dají recyklovat, vyhodit tam.

Proto máme soutěž a zároveň motivaci. Nedá vám to práci a do budoucna ušetříte právě to chození na chodbu. Během roku budeme sledovat, jak to v koších ve třídě vypadá, a budete bodováni, nejlepší eko třída pak před Vánoci dostane sladkou odměnu.

Již v záři pro vás máme první úkol – každá třída si vyrobí svůj koutek na vyhazování odpadků – budete tam mít koš, který je ve třídě na směsný odpad, koš na papír a koš na plasty. Koše si můžete vyrobit z krabic, donést nepotřebné koše či jiné nádoby vhodné k tomuto účelu z domu, nebo si jej jednoduše kupte. Sáčky do košů na plasty a směsný odpad dostanete od paní uklízečky. Za tuto snahu budete také bodově oceněni.

Od října do prosince budou vždy jednou týdně probíhat nehlášené kontroly toho, jak s odpadky nakládáte.

Kdo stále neví, kam co má vyhodit, může se inspirovat do konce října na nástěnce v 1. patře u jazykových učeben, popř. se zeptat vyučujících. Každý vám rád poradí.

Takže třídíme a soutěžíme, ať s odpadky zatočíme jako mávnutím kouzelné hůlky.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).