nahled

Hejtmanův pohár a desetitisícová odměna pro žáky našeho gymnázia

Letos se uskutečnil první ročník klání o Hejtmanův pohár pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií. Pořadatelem byla Asociace amatérských sportů České republiky (AAS ČR) a nabídky zapojit se do akce využilo 16 škol Moravskoslezského kraje, tedy 4188 žáků.

Cílem akce je spojit svět sportu se světem moderních aplikací a sociálních sítí, aby byla celá hra pro děti co nejatraktivnější. Podstatou celorepublikového klání, ze kterého vzejdou vítězové jednotlivých krajů, je zdolávání tzv. opičí dráhy plné překážek, která prověří všestranné sportovní nadání účastníků. Dráha má unifikovanou podobu a je možné ji postavit v každé tělocvičně či multifunkčním hřišti. Na naší škole se zapojily všechny třídy nižšího gymnázia se svými vyučujícími tělesné výchovy. Ti dráhu připravili, fotili výkony a pořizovali videozáznamy.

Akce se u studentů setkala s velmi kladným ohlasem, opičí dráhu a překonávání překážek si moc užili. A nejen užili, my jsme soutěž v konkurenci více než 4000 žáků dokonce vyhráli.

Diplom, zisk finanční částky 10 000 Kč a velká krabice s výrobky firmy Marlenka tak byly příjemným bonusem k akci, jež se snaží aktivovat děti ke sportu. Také získaná částka bude použita na nákup sportovního vybavení, a měla by tak přispět k zlepšení sportovních možností našeho gymnázia.

Předání cen proběhlo 4. prosince 2015 v budově Krajského úřadu MS kraje. Slavnostní události se zúčastnily paní ředitelka Šárka Staníčková, Gabriela Milatová. Doprovodilo je 10 zástupců studentů. Ti byli vybráni podle úspěšnosti ve sportovní reprezentaci školy.

První ročník Hejtmanova poháru tak skončil pro Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, velkým úspěchem a velkou slávou a my věříme, že se nám podaří úspěšně zasáhnout také do dalších ročníků.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).