Hattrick našich studentů na poli publicistiky

Už pátým rokem se naše škola pravidelně zapojuje do podzimního a jarního kola projektu Studenti čtou a píší noviny. Jedná se o celorepublikový projekt, v jehož rámci mají studenti možnost napsat publicistický článek na tři různá témata. Konkurence je obrovská, neboť do tohoto publicistického zápolení jsou zapojeny stovky škol. Naši studenti se však i na takto rozsáhlém poli protivníků umějí prosadit. Článek alespoň jednoho ze studentů nám totiž byl zveřejněn zatím pokaždé.

Letos však slavíme úspěch nad úspěchy. Dosáhli jsme hattricku, a to hned při zadání prvního tématu. V zamyšlení se nad otázkou Já za 20 let našla zalíbení řada studentů a vytvořili opravdu stylisticky i obsahově vytříbené texty, které na sebe s otištěním nedaly dlouho čekat. Hned v prvních dnech publikování studentských článků nám byly vytištěny hned tři. A to od Tomáše Dlouhého (8A8), Evy Hrabovské (5B8) a Hany Farnikové (5B8). Autoři článků redakci MF Dnes zaujali natolik, že jejich výtvory ocenili navíc knižními odměnami. Nezbývá než gratulovat.

Podzimní kolo projektu je však teprve v začátcích, články studentů budou zveřejňovány ještě pět týdnů. Aktuálně naši nadšení publicisté mohou tvořit texty na téma Jak se chystám bydlet a jak chci cestovat, až budu velký (až založím rodinu). Budeme jim tedy držet palce a necháme se překvapit, kolik dalších prací našich studentů obstojí v silné konkurenci.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).