nahled

Hajdy opět boduje v soutěži hlídek mladých zdravotníků

20. dubna se naše studentky zúčastnily soutěže hlídek mladých zdravotníků na ZŠ Zelená v Ostravě. Opět prokázaly, že pro ně první pomoc není cizí. V náročných disciplínách zabodovaly a získaly 2. a 3. místo! Gratulujeme a těšíme se na příští rok.


Dne 20. 4. 2016 jsme se již tradičně zúčastnily soutěže hlídek mladých zdravotníků na Základní škole Zelená v Ostravě. A přestože soutěžilo více škol, nenašel se čas na rivalitu, ale spíše na přátelské popovídání s členy ostatních týmů a ve vzduchu visela příjemná atmosféra.

Tentokrát jsme se zúčastnily pouze v obsazení starších členek kroužku. Vytvořily jsme dva týmy, a to ve složení - Tereza Bártů, Agáta Pelikánová, Eliška Kubínová, Lada Činčilová, Anna Motyčková a Barbora Kolátorová, Zuzana Kašparová, Natálie Sýkorová, Marie Motyčková a Klára Urbanová. I přes všechnu tu trému a roztřesené ruce jsme se rozhodly, že se na to „nevykašleme“ a neutečeme. Po sérii testů, několika maskovaných zásazích a ztracených bodech se oběma našim „Hajdy" týmům podařilo dostat na stupínky vítězů a obsadily jsme krásné 2. a 3. místo z celkového počtu 8 zúčastněných. Máme velkou radost a těšíme se na 4. 5., až budou soutěžit i naši mladší žáčci a všem ukáží, jak první pomoc ovládají.

Eliška Kubínová a Agáta PelikánováDne 20. 4. 2015 jsme se s kroužkem první pomoci zúčastnily soutěže Hlídky mladých zdravotníků ve starší věkové kategorii na ZŠ Zelené v Ostravě. Jako každoročně jsme sestavily dva týmy.

Čekaly nás testy z hygieny, základů PP, otrav škodlivinami a z historie ČK. Po poměrně zdařilém zodpovězení všech otázek jsme se připravily na maskované zásahy. Vzájemná psychická podpora byla opravdu na místě, protože nervozita se zmocnila téměř všech členů. Organizátoři si pro nás připravili pár zajímavých zásahů, ale bylo jich podstatně méně než v minulých letech. I přes počáteční „paniku“, drobnější komplikace a poměrně vysokou konkurenci ze strany jiných ostravských škol jsme se umístili na krásném 2. a 3. místě. Tato soutěž nám přinesla spoustu nových poznatků a zkušeností, které se nám budou hodit. Jsme rády za své znalosti, které budeme dále prohlubovat, ale asi se shodneme, že by bylo nejlepší, kdyby lidé byli opatrní a naši pomoc nepotřebovali. Hlídky mladých zdravotníků jsou dobrou přípravou pro praxi, která je přece jen trochu odlišná od teoretických postupů. Proto nyní připravujeme i naše mladší členy kroužku, kteří se chystají na soutěž ve věkově nižší kategorii. Budeme jim držet palečky a doufat, že postoupí do krajského kola, které letos pořádá Ostrava.

Tereza Bártů


nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).