nahled

Fyziklání 2024

V pátek 16. 2. proběhla v Praze Letňanech největší fyzikální soutěž ve střední Evropě, Fyziklání, na kterou se letos vydalo přes 270 týmů z mnoha zemí nejen Evropy. Z našeho gymnázia se do Prahy vydaly dva týmy v doprovodu pana profesora Kolašína.

Prvnímu týmu pod prostým jménem Rot rot A = grad div A – Δ A, ve složení Jakub Kubica (7B8), Šimon Schwarz (6B8), Filip Tichý (6B8), Lukáš Karlík a Maxmilián Ožana (oba 4A8), se během tří hodin počítání podařilo obsadit šesté místo ve své kategorii.

Ani druhý tým, Bukanýři, ve složení Tadeáš Bimka (2A4), Jaroslav Ďulík, František Herman, Jakub Salava a Jan Drobný (všichni 6A8), rozhodně neudělal ostudu, když se umístil na 63. místě z 96 týmů.

Ale Fyziklání, to není jen samotná soutěž. Už ve čtvrtek na nás čekaly zajímavé přednášky a exkurze pořádané Matematickou fakultou UK. Večer proběhla panelová diskuze s vědci domácími i ze zahraničí. Páteční večer jsme trávili různě, někteří šli na fyzikální párty, jiní si prohlédli Prahu a její historické i fyzikální zajímavosti a památky pod vedením zkušeného průvodce. V sobotu jsme si opět vyslechli přednášky v areálu MFF UK v Tróji a náležitě se s Prahou rozloučili.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).